• DOPORUČUJI:

Komentáře k článkům

Komentáře k článkům:

 

Markéta:  Vaše články jsou moc zajímavé a pravdivé.Moc se mi všechny líbí🌞

Ilona:   Velmi pravdivé a dostatečně vše,co vím,ale pokud si nepřečtu něco podobného od jiného človíčka,nevěřím si.Díky 

Lenka:  Moc děkuji za krásná slova v článcích.

Vždy mě moc potěší,a najdu to,co právě potřebuji.

Ajka:  Nááádhera, konečně to někdo chápe. Jen tak dál.

Jarmila:  hezké přirovnání je, že světem lítají takové půlky koule. když se setkají vznikne celá koule. Ale ty půlky se časem trochu posunou a to je ten problém. Pokud někdo takz. pracuje na sobě, nebo je zkrátka probuzený tak je celistvý a tak lítá jako koule a když spojí se s někým obdobným, vznikne nekonečno, osmička, což je zapletená nula, prázdno, nicota :)

Anna:  krasné clanky  děkuji  

Zdenka:  Uzasne a krasne i ja dostala ten dar psat si s dusema je to uzasny pocit ze spojeni dvou svetu

Markéta:  Moc hezký článek.

Jarmila:  Nesouhlasím s tvrzením o zamilovanosti. Podle mě, když jsme zamilovaní, vidíme do srdce druhého, do jeho duše, vidíme boha. Bohužel později se nám srdce postupně uzavírá a vidíme chybujícího člověka. Ale je to moc krásný příběh. Díky

Čarokrásná duše: Reakce na uživatele Martin.

Děkuji za komentář. Souhlasím s Vámi.

Já to vidím tak, že pokud v sobě nemáme lásku, nedokážeme se spojit s naší duší. A pokud nejsme spojeni s duší, nejsme schopni milovat.

A skutečné moudrosti může dosáhnout pouze milující bytost.

Čarokrásná duše: Reakce na uživatele Martin.

Děkuji za toto pojednání. Máte naprostou pravdu. Lásku nemůžeme najít u někoho jiného. Musíme ji najít sami v sobě! Ale to je jeden z nejtěžších úkolů, které vůbec můžeme mít.

Přeji nám všem, abychom se naučili se skutečně milovat.

Čarokrásná duše:   Martine, děkuji za vyčerpávající příspěvek. Je fajn se podívat i na názory někoho dalšího – často v nich najdeme další dílek skládačky, který jsme dlouho hledali.

Myslím, že je v naprostém pořádku, když se každý dokáže podívat na stejnou věc z trochu jiného úhlu. Každý jsme jedinečný, prošli jsme odlišnými zkušenostmi, a tak ani není možné, abychom viděli svět stejnýma očima.

Důležité je, že časem všichni dojdeme do jednoho místa. A až se to stane, nebude vůbec důležité, jakou cestu jsme si k tomu zvolili.

Martin: ZNOVU: Problémem a důvodem výše řečeného je ve skutečnosti nedostatek OPRAVDOVÉ NEPODMÍNĚNÉ KRISTOVSKÉ vnitřní lásky, protože přesně ona vede ke sjednocení duše i k uzdravení těla!

Skutečné, pravdivé a úplné vysvětlení je opět v poznání sama-sebe! Když budete znát sebe, tak pochopíte že notoričtí nevěrníci ve skutečnosti hledají náhražku za lásku, kterou neumí dát sami-sobě. Nemilované „vnitřní dítě“ hledá zamilovanost u stále dalších vztahů… skutečná Kristovská láska ale není závislá na vnějších okolnostech…

Musíte začít u sebe, u vnitřního vztahu těch dvou, kteří tam bydlí…

Tohle je to NEJVÍCE utajované tajemství člověka!

…ve skutečnosti je lidská podstata duální a jednou polovinou je právě ego-tělo-podvědomí, jakožto svým způsobem nezávislá část naší mysli — proto přesně tady mezi egem a duchem se uplatňuje ona láska k sobě — což je veledůležitý detail, který vám skoro nikdo neříká. Právě ono podvědomí funguje a reaguje velmi často automaticky… ono má ty zdravotní problémy když není milováno. A tu lásku vám nikdo nedá. MUSÍTE JI VYTVOŘIT SAMI ZE SEBE!

s láskou
Martin

Martin: Reakce na uživatele Jarmila

nesouhlas, zamilovanost je chemie, energie ega a ta nikdy není trvalá… pokud se vám nepodaří přetvořit ji na pravou lásku, kde budou účastny obě vaše poloviny… tak konec zamilovanosti je zcela zákonitý ;-)

tak to prostě je… nic s tím neudělá žádná vaše falešná víra, potvrzení správnosti vám dá vaše srdce, spojené s centrem duše…

Martin:  Problémem a důvodem výše řečeného je ve skutečnosti nedostatek vnitřní lásky, protože přesně ona vede ke sjednocení duše i k uzdravení těla!

TAK NALEZNETE SVOU DUŠI. Neexistuje přímočařejší Cesta!

Protože ve skutečnosti je lidská podstata duální a jednou polovinou je právě ego-tělo-podvědomí, jakožto svým způsobem nezávislá část naší mysli — proto přesně tady mezi egem a duchem se uplatňuje ona láska k sobě — což je veledůležitý detail, který vám skoro nikdo neříká. Právě ono podvědomí funguje a reaguje velmi často automaticky… ono má ty zdravotní problémy když není milováno. A tu lásku vám nikdo nedá. MUSÍTE JI VYTVOŘIT SAMI ZE SEBE!

s láskou
Martin

Martin: cituji: Když onemocní naše tělo, nebo se necítíme šťastní, znamená to, že jsme ztratili schopnost naslouchat své duši. Znamená to, že naše duše ztratila možnost provázet nás životem, který sama vytvořila. Naše duše si ve své moudrosti a nekonečnosti uvědomuje, že má spoustu času a dopřává nám tak možnost vyzkoušet vše, po čem toužíme a co potřebujeme pochopit. …

Pozn.: Nene, v současnosti na tzv. Konci věku rozhodně nemáme „spoustu času“. je třeba dokončit duchovní vývoj co nejdřív!

cituji: Když vznikne naše tělo, vytváří se i vědomí osoby – EGO. Ego je něco, co je zcela závislé na existenci těla. Dokud existuje tělo, může existovat i ego. Ego má v našem světě svůj význam – pomáhá nám pochopit naši jedinečnost, oddělenost od ostatních a konečnost, tedy to, co duše není schopna zažít. …

Pozn.: Ego není závislé na existenci hmotného těla. Ego je něco co vás provází celým současným cyklem inkarnací. Jeho význam je také jiný, než jak nepřesně uvádíte. Ego je ten kdo hraje v tomto pozemském životě hlavní roli — bez něj bychom tu vůbec nebyli! Nejde o pomáhání, ale o hlavní roli v této pozemské škole hrou!

cituji: Máme tedy duši, která stvořila naše tělo i náš současný život a máme také ego, které se všemožně snaží získat nad naším životem nadvládu. A aby si ego svou nadvládu udrželo, používá k tomu velmi silné prostředky – strach, nemoc, neštěstí, anebo touhu, lpění, pýchu a mnoho dalších.

Pozn.: Opět nepochopení! Ego by mělo být náš spojenec, a pokud naše duše to spojenectví nebuduje pomocí pravé Kristovské lásky k sobě, pak se to projeví výše uvedenými negacemi. Ego tím ovšem vyjadřuje svou frustraci a zoufalství z faktu, že jeho parťák jej ignoruje… a nedává mu to, co by měl — totiž Kristovskou lásku!

Pro úplnost dodejme, že to, co vysvětluji o Kristovské lásce je samozřejmě Cesta schůdná jen pro zralé duše.

Pokud je ego v součtové duši stále ještě o dost silnější než duch, tak Kristovská Cesta je pro takovou duši neschůdná!

EGO NENÍ NEPŘÍTEL!

Martin:  První věc, kterou je třeba ujasnit je samotný pojem duše. Symbolicky: v jednom domě našeho těla (tedy duši) sídlí dvě entity — ego a duch. Výraz duše tento web podle všeho používá jakoby ve smyslu ducha. A tady už začínají nepochopení a svádění z cesty… Je skutečně MOC DOBRÉ vědět že duše je duální celek, jin-jang, její součástí je i ego které vy nepřesně označujete za nepřítele. S egem nebojujte, s egem je třeba uzavřít spolupráci a spojenectví… a nejsnazší a nejefektivnější způsob je láska-k-sobě, o které mnozí mluví, ale skoro nikdo nechápe co je tím míněno — já vám to říkám zadarmo — a taky vám říkám že potvrzení toho naleznete ve svém srdci, ve své duší — když už teď víte co to vlastně je:

Čas na Konci věku se nám krátí. Pamatujme při tom všichni prosím na to, že doba kdy jsme mohli „bloudit“ a říkat si že máme přece další život, tato doba je pryč. Pamatujme: JEN POZNÁNÍ NÁS OSVOBODÍ!

Čarokrásná duše:   Reakce na uživatele Markéta

Děkuji. Je skvělé, že existují lidé, kteří vnímají, že náš svět nemusí být vůbec takový, jaký jsme si vždy mysleli, že je. A to je právě na životě tak nádherné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.