• DOPORUČUJI:

Odpovědi na Vaše dotazy

Proces hledání a nalézání odpovědí bývá dobrodružnou cestou, na které objevujeme sami sebe.

Naše duše nám vždy dá odpovědi v ten správný čas.

Někdy téměř okamžitě, jindy počká na okamžik, až budeme na odpověď připraveni.

Proto prosím buďte trpěliví.

Vždyť i to může být součástí Vaší cesty. 

∗∗∗

 »»»   Napadl mě ještě jeden dotaz který by bylo možná dobré zveřejnit pokud chcete.
Je nějaký způsob jakým lze vyléčit různá skrytá zranění a emoční ublížení?Mám toho nasbíráno za celý život až až. Děkuji.

ODPOVĚĎ:   Děkuji za Vaši otázku. Během životů si na sebe nabalíme spoustu takovýchto nánosů, které nás pak ovlivňují, aniž si to uvědomujeme. A teprve v okamžiku, kdy se nějakého z nich zbavíme, zjistíme, jak moc jím byl náš pohled na svět zkreslený.

Často si stačí uvědomit, že jsme vůbec něčím takovým ovlivňováni a velmi se nám uleví. Ale zbavit se všech těchto nánosů bývá velmi těžké, protože je nutné se k nim vrátit a znovu je prožít, čehož se většinou tak bojíme, že si je radši necháme uložené někde hluboko uvnitř nás a doufáme, že se s nimi nebudeme muset setkat.

Myslím, že by stálo za to se tímto tématem podrobněji zabývat. Děkuji za něj.

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

 »»»  Dobrý den, děkuji moc za krásné články. Zatím jsem udělala pokrok v tom, že si několikrát za den uvědomím, že si mám uvědomovat sebe. Za jak dlouho se vám podařilo prožít ten pocit, že jste někdo jiný? Ukázalo se to třeba během týdne intenzivního procvičování nebo to trvalo roky než tento stav přišel? Ještě dříve než jsem četla různé články a knihy jsem si uvědomovala, že jsem v tomto světě ztracená, večer jsem si uvědomila sebe a zjistila, že jsem celý den byla nějak mimo, opravdu jako bych byla ve filmu, pěkně mi to s tím filmem do toho zapadá. Včera jsem se dívala na youtube.com na video od Deepak Chopra posmrtný život a říkal totéž. Ale vyvstávají mi další dotazy. Když se probudím, jak budu z pohledu duše prožívat tento film. Chápu, že budu pozorovatelem, ale budu nadále i tím otrokem, který každý den v 6 ráno vstane, poběží do práce a večer se vrátí unavený? Co se stane s tímto systémem plným pravidel? Nepředpokládám, že bych někam zmizela….i když možné je všechno, nechápu totiž jestli třeba moje rodina není jen sen mé duše a ve skutečnosti tu vlastně nikdo není. Ale to bych ani nechápala s kým si tu teď píšu…možná sama se sebou. Možná to je ta jednota. Osvícení mluví o svobodě, štěstí….ale přitom jsou stále v této iluzi a dělají nám přednášky jak se dostat z iluze. Mozek mi to nějak nemůže pobrat…je to jako iluze v iluzi.  A mohu se zeptat ještě jaký je rozdíl mezi jednotou, duší a vědomím?Možná byste i mohla udělat nějaký článek jaké výhody nám zajistí probuzení z tého iluze. Já teď vůbec nevím jestli tu jsem a kdo jsem. Děkuji

ODPOVĚĎ:    Moc děkuji za Vaši úvahu.  Každý, kdo se začne probouzet ze snu jménem život si začne rozpomínat na svět, ze kterého pochází a zpočátku může mít pocit, že má tolik otázek, že na ně nikdy nemůže dostat odpověď.

Jednou z nejdůležitějších vlastností, kterým se musíme na počátku naší cesty naučit, je být trpělivý. Trpělivost nás zklidní a my přestaneme být vyrušováni neustálou touhou po hledání odpovědí na všechny ty otázky, které se před námi zjevují. Může se zdát, že jsem se zastavili a přestali se rozvíjet. Ale je to právě naopak.     Díky tomu, že přestaneme toužit po odpovědích, zklidníme svou mysl a odpovědi k nám najednou začnou přicházet sami v ten správný čas, kdy jsme schopni jim plně porozumět.     A my časem zjistíme, že díky tomu, že jsme přestali hledat, jsme nalezli mnohem více, než po čem jsme dříve toužili.      Pokud bych Vám mohla poradit, zkuste na chvíli přestat hledat a vyprázdněte svou mysl. Pokuste se dostat do stavu, ve kterém bude v naprostém pořádku, že nemusíte dělat vůbec nic. Zkuste si užívat úplně obyčejný život, ve kterém nic neplánujete a nic neočekáváte. Prostě jen lenošte. Z vlastní zkušenosti Vám to mohu doporučit. Právě jsem takového měsíční období ukončila. S láskou,Ramana, Čarokrásná duše ∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗ »»»   Dobrý den, už jsem ani nečekala, že mi odpovíte ale právě tento týden jsem si na vás vzpomněla, tak jsem si odpověď asi přitáhla. Zveřejnit samozřejmě  můžete vše, ráda si počtu vaše rady a názory. Já si teď objednala knihu 999 otázek a odpovědí na cestě za poznání tak snad se něco dovím. Mějte se krásně, děkuji za vaše články ODPOVĚĎ:   Vždy se snažím na položenou otázku odpovědět, protože vím, že to může být důležité. Někdy ale odpověď nepřichází dlouhou dobu a tak mě i tazateli nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat.

Jedině duše zná ten správný okamžik, kdy jsme na odpověď připraveni. Odpověď ale nakonec vždy dostaneme. I když někdy může být jiná, než jsme očekávali.

Přeji hodně štěstí na Vaší cestě. ∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

 »»»   Je náš svět opravdu skutečný? Co když existují ještě další světy, které jsou našemu zraku skryté?

HOVORY S DUŠÍ: Je náš svět opravdu skutečný? Co když existují ještě další světy, které jsou našemu zraku skryté?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»» Proč se cítím tak vyčerpaná a unavená životem?  Co dělám špatně?

HOVORY S DUŠÍ – Proč se cítím tak vyčerpaná a unavená životem?  Co dělám špatně?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»» Jakým směrem by se měl ubírat náš život, abychom se konečně cítili šťastní a naplnění?

HOVORY S DUŠÍ: Jakým směrem by se měl ubírat náš život, abychom se konečně cítili šťastní a naplnění?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»»  Proč člověk, který si uvědomí, že mu zbývá jen omezený čas na tomto světě (kvůli vážnému onemocnění, stáří, nebo dojde k tomuto uvědomění jen tak, bez vnější příčiny), tak často obrátí svůj hněv na své nejbližší, namísto toho, aby čas, který mu zbývá, s nimi prožil v radosti?

HOVORY S DUŠÍ: Proč člověk, který si uvědomí, že mu zbývá jen omezený čas na tomto světě, tak často obrátí svůj hněv na své nejbližší?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»»  Co mám udělat, abych dosáhla skutečného štěstí? Naučila jsem se, jak cítit lásku k přírodě, stromu, zvířeti, druhým lidem. Ale i když se většinu dne cítím díky tomu šťastná, stále mám pocit, že mi ještě něco chybí.

HOVORY S DUŠÍ: Jak dosáhnout skutečného štěstí?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»»   Dobrý den, tak jsem se začetla a těším se na pokračování. Stejně bych byla rada kdybyste popsala jak na tu mysl protože jak jsem psala ve chvíli kdy číhám na myšlenky a chci pozorovat tak nepřichází a jak přijde, tak mě zrovna semele a už ztrácím roli pozorovatele.pozorovat prst samozřejmě nezvládnu. Mám tady problémy v tomto světě a moc toužím vystoupit. Když si představím ze se tady točím na tom velkém kameni (zemi) kolem slunce a řeším všelijaké problémy přijde mi to směšné. Vím že tady musí být něco víc co to všechno ovládá.

ODPOVĚĎ:   Hledáte odpovědi na ty nejtěžší otázky, které si na tomto světě vůbec můžeme položit. A to je moc dobře. Toužíte vidět dál, za tento svět. To je první krok, který je třeba na cestě hledání udělat. Pokud jste tedy skutečně odhodlaná vydat se na tuto cestu, ona se vám ukáže. Stačí být jen pozorná ke znamením, která vám vaše duše posílá.     Abyste se mohla více propojit se svou duší a být schopná vidět tato znamení, myslím, že je důležité dokázat kontrolovat svou mysl, která se neustále snaží nás zaměstnat, abychom náhodou neprohlédli skrze její závoj. Mysl má totiž velký strach z toho, že zjistíme, že ji vlastně zase tak moc nepotřebujeme.      Kontrolovat svou mysl se zvládne naučit každý. Žádnou dovednost ale nezvládneme hned napoprvé. Proto pokud chceme být v něčem opravdoví mistři, nezbývá nám než být trpěliví a vytrvalí.     Nemusíme zrovna odejít do ústraní kláštera, abychom se to naučili. Zpočátku postačí stanovit si pravidelnou dobu, během níž se budeme snažit nebýt osobou, které patří tělo, ale být pozorovatelem, který tuto osobu pozoruje.     Mě třeba pomáhá, když si představím, že mé tělo sedí  pod stromem a ten, kdo pozoruje sedí na stromě a kouká se svrchu na tělo.     Najděte si vlastní představu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Pozorovat můžete buď osobu jako celek, nebo pouze část těla, což je mnohem jednodušší. Pozorujte svůj dech, pohyb zvedání a klesání hrudníku, okamžik, kdy se noha dotkne země, pohyb ruky během krájení nožem.Cílem tohoto cvičení je alespoň občas si uvědomit, že pozorujeme. Že jsme někým mimo tělo, které je pozorováno.     Zpočátku to může být obtížné, ale jakmile jednou zažijeme ten pocit, že jsme někým jiným než jsme si doposud mysleli, bude zopakování tohoto pocitu s každým dalším opakováním stále snazší. Stačí jen vytrvat. Přeji mnoho trpělivosti, Ramana, Čarokrásná duše

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»»  Dobrý den, myslím, že už jsem přečetla hodně knih a celkem to chápu. Musím přestat myslet nebo pozorovat mysl, žít přítomně, aby mysl neměla šanci se něčím zabývat, jedině tak přepadnu do nitra (vědomí, srdce či duše). Problém je, že to nedokážu žít – žít v přítomnosti se udržím pár sekund a když chci pozorovat mysl a čekám na ty myšlenky tak nic nepřichází a až myšlenka přijde, tak mě zrovna stáhne sebou…myslím, že pozorovat mysl snad ani nejde. Ve vašem článku jsem se dočetla, že nejsnadnější je se tam dostat v bolesti, já ale žádnou nyní nemám. Tak jak mám postupně začít? V meditacích mi myšlenky taky utíkají. Jsem zoufalá, že se nemůžu hnout z místa. Zaháníte myšlenky, nadáváte jim nebo jak? Mám vůbec problém si vzpomenout za den, že mám žít přítomně a řekla bych, že je to i docela nepříjemné a namáhavé. Děkuji za rady, J.

ODPOVĚĎ: Naučit se ovládat svou mysl je jedním z nejtěžších úkolů, jaké si lze v našem životě stanovit. Neexistuje univerzální návod, podle kterého bychom dokázali svou rozbouřenou mysl zkrotit. Můžeme vyzkoušet postup, který fungoval u někoho jiného, ale často zjistíme, že pro nás je zcela zcela nepoužitelný.

Jediná možnost je objevit svou vlastní cestu. Protože si uvědomuji, jak obtížné to může být, pokusím se zpracovat sérii článků, které by vám v tom mohli pomoci.

První z nich si můžete přečíst zde:

Jak udělat zázrak?

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

»»»  Jakým způsobem se lze setkat na úrovni duší?

Abychom se mohli setkat na úrovni duší, musíme nejprve pochopit, jak se vnímání našeho světa skrze duši odlišuje od vnímání prostřednictvím těla a naučit se přijmout svou duši jako součást našeho života.

Až dokážeme přijmout svou duši do svého života, začneme slyšet její slova, kterými k nám promlouvá a postupně se naučíme, jak s ní komunikovat. Pak už je jen krůček k tomu, setkat se s duší někoho jiného a rozmlouvat s ní.

Jak můžeme najít cestu k naší duši si můžete přečíst zde:

Je škoda, že většina z nás vnímá svět pouze skrze své tělo, když bychom na něj mohli nahlížet skrze svou dokonalou duši

Komentáře jsou uzavřeny.