TVOŘÍME „NOVOU ZEMI“ ✿ pracovní skupina ✿

TVOŘÍME „NOVOU ZEMI“ ✿pracovní skupina✿

Další termín naší společné práce:

každou neděli ve 20:30 hodin

Podrobnosti vám zašlu v neděli odpoledne do vašeho e-mailu.

Pokud byste se do té doby ještě nestihli zaregistrovat, nebo by vám e-mail nepřišel (podívejte se i do spamu či do složky hromadné e-maily) najdete vše i ZDE – SPOLEČNÁ PRÁCE

Pokud budete chtít být informováni o termínech a tématech naší společné práce, uveďte zde svůj e-mail:

Přihlásit se do pracovní skupiny

TVOŘÍME NOVOU ZEMI

Na váš e-mail budete dostávat pouze zprávy týkající se této skupiny.

Chcete průběžně sledovat vylaďování naší společné práce nebo k němu přispět? Pak přejděte sem:

Tvoříme „Novou Zemi“ SPOLEČNÁ PRÁCE

Tato doba je skutečně výjimečná – máme totiž možnost být svědkem zániku starého světa a zrození dvou zcela odlišných realit.

Jedna z nich vzniká přirozeným vývojem původního světa, který se vyvíjí do vyšší formy vědomí – tuto realitu můžeme nazvat „Nová Země“.

Většina bytostí, které jsou vyladěné na prostředí, jež je obklopuje a které se nechají unášet proudem přirozených změn, splynou s měnícím se prostředím a nepozorovaně přejdou do vyšší úrovně vědomí.

Pokud jde o lidské bytosti, je část z nich na tuto změnu také připravena – tito lidé si uvědomují, jak důležité je tímto procesem projít a ví, že se musí vyhnout všemu, co by u nich mohlo tento proces zastavit.

Jde často o bytosti, které sem přišly, aby pochopily a poznaly tento jedinečný proces, případně se na něm aktivně podílely a byly nápomocny těm, kteří jím nedokáži sami projít.

Část lidí ještě ale není připravena původní svět opustit – pro ně může být snaha mocných je v něm udržet, vlastně spásou. Potřebují více času na to, aby byli schopni pochopit, co se děje, případně aby ještě mohli projít zkušeností, kterou potřebují prožít a pochopit.

Pro tyto lidi byla vytvořena nová realita, která v nich má vzbudit dojem, že žijí stále ve svém původním světě – nic se pro ně v podstatě nezmění. A zdá se, že „vakcína“ jim „pomáhá“ přepojit svou mysl do této jiné „původní“ reality a udržet je v ní. Vše se jim může na první pohled zdát stejné – až na to, že je lze mnohem snadněji ovládat a manipulovat.

A pak je tu skupina těch, kteří mají strach opustit svůj dosavadní život, ale zároveň tuší, že nic už nemůže být stejné, jako předtím. Tito lidé stojí na křižovatce a zatím si nejsou jisti, kterou z možností si zvolit.

Ti, kteří si uvědomují výjimečnost toho, čím procházíme, mají často silný pocit, že se mají do tohoto procesu zapojit. Vím, jak důležité je nyní propojovat se, spolupracovat a společně vkládat energii do toho, co právě vzniká.

Vytvořila jsem zde proto zázemí, kde se budeme moci vzájemně propojovat a pracovat na tom, kvůli čemu jsme sem přišli.

Každý z nás v sobě nese nějakou znalost či informaci, kterou může přispět při tvoření Nové Země. Jsme jako osadníci, kteří se rozhodli změnit svůj život. Opouštíme to, co nám už nedovoluje dále růst a vydáváme se na neznámou cestu, vstříc lepší budoucnosti.

Z mého pohledu před sebou máme tyto kroky:

  1. Nejdříve se musíme ukotvit v realitě Nové Země.
  2. Následně potřebujeme objevit schopnosti, které každý z nás v této nové realitě máme a naučíme se je používat a společně tak vytvářet svou novou budoucnost.
  3. Ti, kteří budou chtít jít cestou pomoci lidem, kteří uvízli ve své minulosti, budou moci vědomě vstupovat do jejich reality a pomáhat tam těm, kteří již budou připraveni odejít.

Společně pracujeme každou neděli večer. Není nutné, abyste se připojili pokaždé či pracovali na tématu, které pro ten den navrhnu. Nechte se vést svou duší a vašimi pocity.

Všichni, kteří jsme do této skupiny byli navedeni, se známe již velmi dlouho. Ve svém nitru máme uloženo vše, co potřebujeme. Teď je čas, abychom si své vzpomínky vybavili a společně začali tvořit to, kvůli čemu jsme sem přišli.

Budu ráda, když každý, kdo bude mít pocit, že má jít touto cestou vzájemné spolupráce, bude s druhými sdílet své myšlenky a nápady. To nám pomůže upevnit naše spojení a pochopit proces jehož součástí jsme se rozhodli být.

O své postřehy či nápady se prosím podělte v komentářích ZDE – SPOLEČNÁ PRÁCE

Přečteno 5 868 x
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
104 Komentáře
nejnovější
nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek

Přátelé a kamarádi zdravím vás. Souběh událostí https://www.youtube.com/watch?v=8csN6I924GQ https://www.youtube.com/watch?v=emmk4fsE00s https://www.youtube.com/watch?v=SHzzeLZI7Bg                                                             a čtení na pokračování o AMENTI  https://www.youtube.com/watch?v=GYOwGuXEvCM mě přiměl, abych opět přispěl svojí troškou do mlýna k oddělení zrna od plev J. Již podle obsáhlejšího, 45 min. trvajícího úvodního slova, se dá pochopit souvislost s obsáhlým vesmírným děním v kontextu Smaragdových desek  https://probud.se/egypt-n/thoth-n D.Melchizedekem   https://www.rahunta.cz/news/prastare-tajemstvi-kvetu-zivota-prolog-ke-knize-1-a-2/ (nechá se stáhnout v PDFku), Georgem Kavassilasem   https://www.matrix-2001.cz/clanek-serial/dulezita-poselstvi-george-kavassilase-496  , vesmírnými lidmi  http://www.vesmirni-lide.cz/default_cz.htm a mnoha jinými zdroji.   Jak se člověk posouvá ve vědomí univerza, tak se postupně dostává k informacím, které spolu souzní, což se o manipulačních zdrojích tvrdit nemůže. A už je to dávno, co jsem pochopil, že manipulace na Zemi probíhá v masovém měřítku. Kdybych uváděl příklady ve formě odkazů, tak bych se opakoval… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Vašek
Sulino

Ďakujem za príjemný zážitok, vyčistenie hlavy, uvedomenia si pocitu božstva skrze človeka, ale aj pochopenia, že je veľa povolaných menej vyvolených a ešte menej osvietených.
Dobrú noc všetkým a aj Tebe Ramana.

olda

Teď se tvoří nová Země, jsme na hraně změny, tak to cítím. Tichá píseň míru zní v lidech a na náměstích Světa. Snad odvane temný mrak zloby a pročistí zbytky nenávisti mezi lidmi.
Nemám tušení jak to proběhne a mám mrazení. Nechci se bát a nebojím se toho, i když vím, že mě to třeba semele na kaši. Tentokrát to třeba vyjde, jako Sametová Revoluce.

Klára

Už před dnešní meditací jsem dvakrát prosila o moudrost a lásku pro poslance, kteří budou schvalovat pandemický zákon, jednou se projednávání odložilo a nakonec se zákon schválil v pozměněné podobě. Posílala jsem též myšlenku, ať zruší povinnost prokazovat se certifikátem, a to by se mělo nyní uskutečnit. Jsem přesvědčená o tom, že to udělalo více lidí. Zdá se mi, že je je dobré se zaměřit na určitou událost a posílat světlé myšlenky ke konkrétním osobám, kteří to mohou v realitě změnit. Dnes večer mi přišlo, že by bylo potřeba se zaměřit na chuchvalec strachu, kterým je stále Země obalena a ten prosvětlovat. Co je však nejvíc potřeba, vnímám to… Číst vice »

Jara

Tohle přání aby se někdo nějak rozhodl je bohužel kompromitací svobodné vůle a proto to není až tak účinné. Každý poslanec má svobodnou vůli zradit svůj národ a znásobit vlastním občanům utrpení – třeba nesmyslným pandemickým zákonem. Správné přání by mělo být poslat poslancům možnost volby. Pokud pandemický zákon odmítnou, tak udělali dobrou věc pro celý národ. A pokud pandemický zákon protlačí, tak otevřeli dveře teroru a šikaně obyvatelstva. A je třeba obě volby v mysli vykreslit do detailů. Pokud někdo obdrží takto stvořenou ideu, tak se jeho karmická zodpovědnost zvýší. A v případě, pokud hlasuje pro utrpení vlastních lidí obrátí pozitivní energie polaritu a pracuje na destrukci jeho… Číst vice »

Olda Klíma

Ahoj, jsem tady poprvé. I já toužím po změně Země na lepší a krásnější. Bylo by toho hodně co bych mohl napsat. Někdy si říkám: „Bože, ať už umřu a můžu jít k Tobě a hledět Ti do tváře.“ Zatím jsem zde, na této nejhustější planetě vesmíru a potýkám se s hmotou. Stále o tu hmotu, někde zakopávám a rozčiluje mě. Někdy je mi zas tak krásně a volně se mi dýchá. Jsem 2x očkovaný. Podlehnul jsem nátlaku v jedné situaci a rozhodnul se očkovat. Na 14 dní si zakázal číst všechny informace proti očkování. Koupil si očkovací talisman, pomodlil se k Bohu, aby mi to nic neudělalo a hodně se zavodnil, což dělám pořád.… Číst vice »

Lamija

Zdravím Oldo, velmi si vážím toho, co jste sem napsal a děkuji Vám za to. Buďte statečný a nikdy se nenechte donutit k ničemu, co vnitřně necítíte jako správné. Pak se před Vámi otevřou další netušené možnosti. Věřte!

Olda Klíma

Děkuji, máte pravdu, dnes se otevřely, objevil jsem pana Arkadije Petrova a Novou Germánskou Medicínu a to je síla. Objednal si knihu technologie obnovy zubů od pana Petrova a vytisknul si technologii ochrany před koronavirem: Roztočíš kolem sebe stříbrné energetické vejce zleva do prava a pod sebou odpadní buňku zprava doleva. Jako by si se tak trochu vymáčknul jako citrón do té odpadní buňky, která pod tebou vytvoří trychtýř. Opravdu se toho dnes stalo mnoho, až mi má nejmilejší řekla, abych zůstal nohama na zemi. A zítra, 00:48 je lednový úplněk v čísle 7, což je léčení.

LenkaM

Zdravím a citím, že bych chtěla taky svým způsobem reagovat na to, co jste napsal.   Jsme tady každý za podmínky, že je v nás zachována svobodná vůle, jen je potřeba si tuto svobodnou vůli připomínat, protože je snaha o to, aby jsme na ní zapomínali.   Taky si můžeme i volit nemít žádnou svobodu volby a můžeme se stát otroky druhých. Tedy být otrokem je taky volba. I tohle patří k poznání toho, co nevolit.   Je tady existence dvou stavů – stav pozitivní, který je věčný a stav negativní, který je dočasný a žije z energií pozitivního stavu, které překrucuje a využívá k sobeckým účelům.   Ta negativní strana používá… Číst vice »

OldaKlíma

Děkuji, milá paní Lenko, za to co jste napsala. Když jsem to četl, vzpomněl jsem si na Carlose Castanedu jak mu Don Chuan říká, že všechno je o síle kterou máme. A že se z nás mají stát lovci síly. Pak k nám mohou přijít věci, které by k nám bez této síly nemohly přijít. Sílu, že získáváme ne tím, co děláme, ale tím co neděláme. Nejvíc síly ztrácíme tím, že se snažíme nějak vypadat před druhými. Vlastně tím, že se něčeho bojíme. A síla, že se uchovává, což mě fascinovalo v pocitech. Když si vybavíme pocit, který jsme měli, když jsme byli šťastní, síla s vrací. Omlouvám… Číst vice »

Jara

Co se týče očkování, velmi se liší jednotlivé šarže terapeutických roztoků (vakcína to není z definice). Některé šarže jsou spíše placebem a některé jsou tak zvaně kill-shot. Spousta lidí problémy neměla. Pokud to píchání zaváděli, tak použili velké množství placeba aby lidi nalákali. Mnozí lidé začali opravdu trpět až po 3. dávce. Moje máma pracovala v chemii. V chemii existuje něco jako maximální kumulativní dávka. Ono to vypadá při zamoření organismu chemií, že jste stále v pohodě a nadednou BUM rakovina a smrt. To se mámě stalo až po odchodu do důchodu. Kolika procenty zamoření těla jste se k této hranici přiblížil nebudu zjišťovat. Ale nemyslete si, po x… Číst vice »

Last edited 2 let před by Jara
Jura

Ahoj všem, mám jeden nápad, jestli ho přijmete budu rád, když ne, tak skončí v koši. Pojďme utvořit společný kruh lidí, kteří jdou stejným směrem. Kruh energie, vědomí, kruh do kterého každý pošle část své energie. Z tohoto kruhu si každý, kdo se zapojí může občas vzít trochu energie, když to bude potřebovat. Kruh lidí, kteří budou spolu spojení nejen přes internet, ale přes společnou energii. Sedněte si, nebo se postavte a představte si, že jste v kruhu energie Nové Země. Pak tuto energii přijměte srdcem a opět srdcem pošlete dál. Přijmutí a poslání energie výhradně srdcem je VELICE důležité. Tímto způsobem je tento kruh energie… Číst vice »

Kateřina

Milý Juro,
volné energie je všude kolem nás dostatečné množství pro všechny, hezky to např. popisuje Bára Englischová ve svém videu “ Jak můžete mít energii bez úsilí a stále” https://m.youtube.com/watch?v=kD5wSLXX05c, je tedy zcela zbytečné tvořit nějaký “kruh”a obírat o energii ostatní. Stejně jsme všichni jedno (“oneness”), tedy spojení jsme všichni mezi sebou i společně tak jako tak.

nekdo

Juro,

Kateřina poslala video s usmívající se paní. Aby se to vyrovnalo, tak napíšu něco o mračících se mužích. Mračící se samurajové trénují kultivaci Čchi. Mračící se alchymisté extrahují energii a vyrábí z ní nápoje. Mračící se příznivci Wilhelma Reicha umí vyrobit koupel s energií Orgon. Mračící se baron von Reichenbach vyráběl tyče, každou do jedné ruky, kterou se doplňoval Vril. Seznam mračících se mužů je dlouhý a asi nikdy nebude úplný.

nekdo

Několik měsíců jsem byl unaven a fakticky neschopný něco dělat. Teď se to začalo lepšit. Takže napíšu co pomáhá.. Fyzicky: kurkuma + černý pepř (nebo kurkumin s piperinem) koupele v epsomské soli (mě začíná fungovat od půl hrsti na vanu, ale raději se koukněte na dávkování pro sebe). cibulačka (stačí v podobě cibule vařená ve slepičím vývaru, měl by to být primárně vývar z kostí) tymián (těstoviny s rajským protlakem, cibulí, olejem a tymiánem; …) zinek Psychicky: odpuštění rovnováha. Ale to asi znáte.. Taky je potřeba si uvědomit, že člověk se musí hýbat, jíst nějak rozumně a pracovat na sobě a pokud nedělá tohle všechno, tak může zůstat zaseklý.… Číst vice »

Jarmila

Zdravím všechny! Po delší odmlce (měli jsme tu vnoučata a též nám je mizerně, nemáme covid, ale nějakou bakteriální nákazu, mykoplasmata a chlamidie, asi předanou vnukem jako bonus povinného školního rouškování). Ani k poslednímu nedělnímu setkání jsem nic nepsala, nemaje ten počítač. To snad bylo 12. 12.? Černošedý les,šedá mýtina, po dlouhé době bílá skála na kterou jsem vylezla. Byl tam široširý výhled na jakoby poušť s rezatým pískem. Obloha nějak nebyla. Dál jsem nesměla. Bytosti, které mne nepozorovány sledovaly, mne dá se říci, láskyplně zastavily. Toť vše.
Nevím, jestli se dál účastnit vašeho snažení, když vlastně nemám jak. Zatím zdravím a posílám všem Světlo. Jarmila

nekdo

Nemedituji s vámi, ale vnímám vás tak nějak na okraji vědomí a každou neděli mě stáhnete s sebou. :) Před slunovratem jsem ale změnil trochu směr, mám svoje věci, co potřebuju udělat, tak předpokládám, že se to dále dít nebude. V té skupině při meditaci registuju nějaké parazitické entity, ale dá se jich pohodlně zbavit přeladěním se do fialové. Ony požírají energie nižší frekvence, fialová jim nechutná. Většinou. V neděli jsem zkoušel za jednou takovou entitou jít ve chvíli kdy mi zmizela z očí, připojil jsem se ke všem co registruju najednou, do různých míst a časů, ale entita zůstala zmizelá. Překvapilo mě nicméně, když Kateřina tu… Číst vice »

iva

Zdravím přátelé, přišlo mi, že mám na vybranou. Buď si ten svůj strach/strachy prožít nebo je můžu přeměnit Fialovým plamenem na lásku, harmonii a dokonalost Boží v nás okolo nás a našich záležitostech a ve všech vývojových říších v minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Byly/jsou tam Velké Bytosti a andělé Fialového Plamene.
Pocit z budoucnosti jsem měla podobně jako Dáša, zlepší se to. A potom, že by bylo prospěšné představovat si celou planetu jak září. A čím více lidských srdcí bude zářit, tím se vše ohromně posune…

Dáša

Je třeba najít lehkost mládí a pozvat ji do svého života. S lehkostí zatočíš s tím největším problémem. S láskou a hravostí reaguj na omezení a hloupost kolem sebe. Nepopírej pravdu svou – cely život je jen hrou. Tak hrej si a raduj se, pozvedni pohled svůj – andělská křídla ochranná spatříš nad sebou. Jsi chráněná rukama Božíma, nikdo neublížil vašemu shromáždění – není to možné. Jelikož světlo sílí s radostí a láskou a tma padá, ledy prasknou. Všichni lidé jsou si bratry, společníky. Všichni jedno jsou. Zlepší se to. Zlepšuje se to. Běží to. Nelze to zastavit. Pomáháte celému lidstvu. Vydržte. Světlo vždy zvítězí. Světlo vždy prozáří i tu nejčernější… Číst vice »

Jára

O tématu „Nová Země“ meditují i jiné skupiny, doporučuji pro přečtení a inspiraci: https://www.jeshua.cz/nova-zeme-i/ https://www.jeshua.cz/nova-zeme-ii/ Cituji: „Pro ty, kteří vítají vnitřní změny své planety Země, nastanou neobyčejně posilující časy. Budete pozvednuti vlnou Světla, která nyní zaplavuje váš vesmír.  V současné době Země téměř praská pod karmickým břemenem lidstva. Negativita a násilí, které číší z tohoto břemene, vytvářejí druh energetického odpadu, který je Země jen stěží schopna zpracovat, neutralizovat či pohltit.  Zaměřte na chvíli své vědomí do srdce Země. Uvolněte se a soustřeďte se. Cítíte tam něco? Cítíte, jak je Země trhána na kusy, jak je na ní tak mnoho násilí?  Země cítí současně bezmoc i vzdor.… Číst vice »

Hani

Nase tretie stretnutie bolo pre mna ako ceresnicka na torte po krasnom popoludni. Na zaciatku som mala pocit, akoby som sa viezla vytahom smerom hore a bolo to velmi prijemne. Potom sa mi pred ocami objavil obraz velkeho hejna ryb, ktore predstavovali nas – nasu pracovnu skupinu. Plavali sme spolu vo velkej harmonii a pritom menili smer do roznych stran, ale nikto do nikoho nenarazal – akoby sme sa spolu synchronizovali. – Potom sa mi objavil silny pocit „Laska je najvacsia sila“ – „Laska dokaze tvorit svety“ – Mala som silnu potrebu vysielat lasku zo svojho srdca do okolia, naprv mojej rodine v mojom okoli a hned na to do celeho sveta.… Číst vice »

Klára

Včera večer jsem byla mimo síť a neměla jsem možnost zjistit téma meditace. (Které nakonec bylo volné…). Přesto jsem měla prostor si v 19 hod sednout a čekat, co přijde… Obraz žhavého jádra Země. Žhnoucí koule, teplo, žár. Červené světlo vespodu – teplo – láska. Bíložluté světlo nahoře – světlo – moudrost, jasné myšlení. Žár Ducha se rozšiřuje po celé Zemi, spálí všechno, co není pravdivé. Všechno, co se zdá zpráchnivělé a šedé nevydrží to velké horko. Za každým z nás je velký žár = Božská Bytost Světla, ta nám otvírá srdce a mysl. Nechávám si otvírat srdce tím světlem a láskou. Prosím o to. Světelné Božské Bytosti… Číst vice »

Kami

Cítila jsem všudypřitomnou radost ze života, vnímala úsměvy lidí, dětský smích. Lidská vstřícnost, ohleduplnost, respekt k přírodě, důležitost mezilidských vztahů, pospolitost.
Společná tvorba smysluplná a bohulibá.

Jára

Ta dělící čára mezi oběma realitami leží trochu jinde a nikdo to tady nepostřehl. Tak Vám to připomenu – hlavní problém leží ve slově ZODPOVĚDNOST. Buď jste ochotni převzít zodpovědnost za svoje myšlenky/slova/skutky a nebo nikoliv. Ne nadarmo Lasenic prohlásil, že „profanace je vyjevení pravdy takové úrovně, z níž vyplývající zodpovědnost je na daném vývojovém stupni naprosto neúnosná.“ Volíte mezi tím jestli jste nebo nejste ochotni převzít zodpovědnost. Nikdo nechce volit explicitně tyranii, ale neschopnost přijmout zodpovědnost tyranii předchází. Některé záblesky „Nové země“ jsou vidět, pokud se na ně zaměříte již teď. V Německu je na dálnici nejnižší nehodovost. A současně tam mají neomezenou rychlost.… Číst vice »

Jára

Podívejte se na přiložený obrázek, na tom je rozdíl mezi oběma skupinami názorněji vidět. (Ze skupiny lidí, kteří by na sobě pracovat tam nikdo není ;)) Obrázek je převzatý z KOB. Je to stále to samé, nikdo nechce dobrovolně volit utrpení. Ale pokud je otázka položena tak jestli chcete dobrovolně pracovat na svém sebezdokonalování a čistotě Vašeho charakteru, tak to je jiné. Do toho se už mnoha lidem nechce.

kob_065_kdo chce.jpg
Jára

Ještě jedna poznámka, mě vychází něco trochu jiného. Kdyby jedování lidí s lživým názvem vakcinace nebylo zastaveno, tak prostě vyhyne celé lidstvo bez pardónů. Ta volba technologické nadvlády je volbou smrti. Možná by smrt lidstva nepřišla hned a chvíli by to trvalo, ale tento typ společnosti není v dlouhodobém čase životaschopný a stačí nějaká větší živelní pohroma a pak se to celé posype jako domeček z karet. Dám konkrétní příklad, v roce 1859 došlo k extrémní Sluneční bouři. Pokud by v té době existovala elektrotechnika, tak by byla zničena. Otroci nejsou schopni vyvinout jakoukoliv iniciativu a nemají ani znalosti na nápravu situace. Nebo Tibet, tam byla hrůzovláda kněžích a když přišli… Číst vice »

Vašek

S odstupem pár týdnů si uvědomuji, že jsem měl podobné pocity jako popisovala Ramana nedávno. Spíš to byl sen, nebo vize. Ocitl jsem se uprostřed prosvětleného prostoru, kde nebylo nic než světlo a byl jsem do tohoto světla volán. S uvědoměním si situace, že bych odešel z dosavadní reality jsem si v duchu řekl „Ještě ne, ještě mne tu bude potřeba“. A následovalo probuzení a vstávání do práce; vstávám pravidelně kolem 5,00. Nejednou jsem si v minulosti vzpomněl na slova mé babičky, abych nezapomněl na Boha. Vyrůstal jsem v předškolním věku na vesnici, kde byla vždy přednostní péče o domácí zvířata a o přírodu z čehož byl teprve posléze užitek k dalšímu životu; podle… Číst vice »

Jára

V zásadě souhlas. Chtěl bych připomenout že ego je průsečík Vašeho vědomí s realitou tohoto světa. Ego je jediný způsob manifestace vašeho ducha, který tato realita umožňuje. To, co máte dělat, je vnitřně opět spojit obě části Vaší osobnosti a stát se znovu jedinou bytostí. Tím, že obnovíte vnitřní jednotu sám ze sebe vytvoříte to, čím jste vždy byl. Velmi špatná situace nastane, pokud se duchovní Já přestane o svoje vlastní ego zajímat. Takové ego se potom chová jako zatoulaný pes bez domova a snaží se přežít ve světě, kterému nerozumí. Občas to vede na násilný a nevybíravý přístup. Tím ovšem strhává do nižších vibrací… Číst vice »

Kateřina

Souhlasím, Járo.

(P.S.: Jste Jaroslav nebo Jaromír? Jsem zvědavá.)

Klára

Četla jsem Ramano, Váš komentář z 2. 12. a vzpomněla jsem si na záznam, který jsem před časem viděla. Řekla bych, že plně koresponduje s tím, co jste viděla. Dovoluji si tedy sdílet dokument od ekonoma, novináře a kritika současné ekonomiky Ernsta Wolffa, který v této přednášce hovoří o „režisérech“ současné krize. Jsou jím podle něj digitálně ekonomické komplexy, na jejichž špičce stojí největší IT- společnosti a největší správci majetku v dnešní době. Jde jim zřejmě o to, způsobit touto krizí chaos a následné sociální a ekonomické nepokoje a přijít s „léčbou“ vytvoření jedné centrální digitální banky a tak lépe ovládat všechny lidi. Ale spatřuje naději v tom, že tato lež o nemoci, kvůli které se musejí dělat… Číst vice »

Klára

Při dnešním setkání se mi objevilo: Velká hlava čerta, podoba z obrazů Hieronyma Bosche. Vidím planetu Zemi z dálky, z vesmíru, jak je svírána v utrpení. Skoro jako by se tím zcvrkla, jako sušené ovoce. Lidské utrpení, mučení. Krveprolití. Pustina. Prach. Ovládnutí Země temným pánem. Trubky chemických závodů. Vyprahnutí. Roboti. Lidé bez duše. Chlad. Velký Chlad. Já se najednou pohybuji mezi těmito lidmi, obracím se na někoho a on má zvláštní chladné nepřítomné oči, není už člověk. Přitom to vše vidím jako z odstupu, přímo se mě to netýká. Co se mě však dotýká velmi, je strach, že mi seberou dítě. Slabé místo: Vykonaný skutek bez… Číst vice »

Renáta

Bolo to dosť silné, vidieť dve reality ktorými sa ľudstvo môže vybrať. Môj zážitok plne korešpondoval s videom ktoré som si mimochodom pozrela až potom. Bolo mi povedané že máme možnosť voľby. Tiež že máme každý vybojovať boj v sebe či si vyberieme strach a manipuláciu alebo dôveru a lásku. Nakoniec bol krásny pohľad na svet pokoja, mieru a harmónie. Všetky bytosti Svetla podporujú tento svet lásky ktorý nás čaká ak vydržíme ten tlak dnešnej doby.

Markéta

Dobrý večer,
minulý týden jsem své naladění nesdílela, bylo jednoduché:
Konej v souladu sama se sebou.
Dnes mi přišlo: hranice mezi budoucími realitami vede tebou ( míněno každým z nás)
Když váháš nebo pochybuješ, ptej se:
Jednám, rozhoduji se ze strachu nebo z LÁSKY

z touhy po moci (vlastní bezmoci) nebo se SEBE VĚDOMÍM a Z OD PO Vědností

jsem oběť nebo TVOŘÍM

vychází moje činny z DÚVĚRY nebo z viny

Širší kontext jsem nezahlédla.
Děkuji za setkání

Renáta

Presne tak som to pochopila aj ja.

Monika

Markétka, pekne si to napísala. A ja som pri dnešnej meditácii narazila na tú hranicu, kde ma ešte valcuje strach a nedôvera. Takže pre mňa výzva, na čom potrebujem popracovať.

Kateřina

Výborně zpracované video! Děkuji! Ihned jsem poslala dál.

Kateřina

Dobrý den, všechny moc zdravím a zároveň moc děkuji za sdílení Vašich příspěvků. Již od neděle zvažuji, zda sem dané informace vložit či nikoli, ale neustále mě to ponouká k tomu, abych to udělala. Vše souvisí se vším a já jsem tedy na tuto pracovní skupinu nenarazila “náhodou”. Studuji akášické záznamy a to mě přivedlo k pánovi, který je galaktickým historikem, jmenuje se ANDREW BARTZIS. Na internetu jsem našla rozhovory mezi ním a Seanem Stonem (synem režiséra Olivera Stona), první rozhovor “Akashic Records, The 7th Dimension & Sacred Soul Energy with Andrew Bartzis” https://www.youtube.com/watch?v=HKj6M1UHS7U&list=PLpChAJQ0ARWjNO0qYTnxCtPuZ2WOePGCL&index=2, ve kterém pan Bartzis hovoří o historii lidstva před 54 miliony let (a více)… Číst vice »

Last edited 2 let před by Kateřina
Tony

„Viděla jsem dvě bytosti – jedna z nich byla člověk, druhá vypadala jinak (měla šedé zbarvení těla, protáhlý obličej). Tyto dvě bytosti právě uzavřely dohodu – člověk nabídl lidstvo a šedá bytost technologie.“ Vaše vidění je správné, včera mi docvakla úplně stejná informace… Zlí mimozemšťané! Taky jsem byl zděšen… Doporučuji se podívat, jak si aktuálně zpěvačka jménem Madonna nechala změnit svůj obličej pomocí plastických operací… Nic není náhoda, že by se nám tím snažila něco říct? (podobně jak to udělala v r.2019 během představení Quavo – Eurovision song – předpověď příchodu koronaviru a umírání lidí). Mocní tohoto světa s námi hrají hru na pravdu ale… Číst vice »

LenkaM

Všechny zdravím a jen se podělím o svoji vizi, kterou jsem měla někdy na jaře roku 2020. Nepamatuji si jen, jestli to bylo ve spánku nebo jsem zrovna seděla na židli a měla jsem mikrospánek, ale zrovna mi psal bratr z Kanady, že nás mají v plánu všechny do jednoho naočkovat a že si raději vezme život. Taky jsem se v mysli zaměřila na nějakou formu vlastní eutanázie, jenže mi přišla odpověď, že nemám splněné úkoly tady na zemi. V té vizi jsem jako bytost začala postupně tmavnout a až když už jsem byla skoro černá, tak se na mě vrhly dvě tmavé bytosti. Najednou jsem se nečekaně v poslední… Číst vice »

Lamija

Dobrý den, Lenko, děkuji moc za Váš komentář, který mi pomohl také neztrácet naději. Klíčem a pomocí je tedy nezapomínat na své vnitřní světlo, udržovat si ho a nenechat se „sežrat“ temnotou. A možná je to i náš úkol. Odstřihnout se od dění tam venku, zaměřit se do sebe a objevit tak vlastní vnitřní podstatu. Přeji všem sílu a těším se na společné setkání v neděli!(:

Ir.

Dnes a denně nahlédnu do myšlení bližních a dalších , jak si dělají iluze o bezpečí a svobodě. Jak odmítají argumenty k věci a k situaci. Pokaždé sleduji, jak kde kdo chce nasadit situaci jakousi hlavu a patu ve jménu těch dvou výhod. Jakoby by byli/y řízeni
temnotou. Strach, málo důvěry v sebe a víra v to, co se hlásá v médiích. Bohužel , touha umístit se ve společnosti bez ohledu na to jaká ta oficiální společnost je, se zdá být momentem zničujícím pro pravdu a následně bezpečí a svobodu člověka.
Přesto se zdá, že mé upozorňování na realitu není úplně od věci a vede druhé k úvahám.
Technologie by neměly zvítězit….V srdci cítím teplo.

Ir.

K tomu uzavření smlouvy. Žijeme v dualitě. Žijeme v průběhu dne i noci. Abychom žili procházíme světlem i tmou. Abychom žili máme plus i minus elektrický náboj. Záleží , kde jsme v tom kterém momentě a co převažuje. Čínská monáda ukazuje určitou naši realitu. Vím, že se dá postoupit dopředu tím, že přeplníme jednu energetickou stranu a následkem přeplnění vznikne opak. Nad tím bdí naše duše, částečka Universa, a to tak, aby pokud to jde, došlo k rovnováze obou stran a harmonii. My jako lidé máme toho nepřítele vlastně v sobě a záleží jak s ním nakládáme. V současné době mu převážná část lidstva skáče na lep, vidí nebo spíš věří , že je venku… Číst vice »

nekdo

Jak to chápu, není to myšlené jako že někdo udělal rozhodnutí za lidstvo, ale spíš jako že je schopen lidstvo druhé straně doručit. Což by mohlo vysvětlovat moje pocity v blízkosti očkovacího centra.

Přidám informace z toho, co mám načtené.

ad druhá světová: Viz kniha Karika: Brány meonu

ad šedé bytosti: Na to je dobrý rozhovor s mutwou (anglicky): https://www.bibliotecapleyades.net/esp_credo_mutwa03.htm

Lenka

Dobrý den, ráda bych se také podělila o postřehy ze včerejška. Energie mezi námi byla opravdu silná, děkuji. Cítila jsem stoupání z těžkého těla, přítomnost strážců, hodně zlatého světla. Na otázku proč se toto děje jsem dostala odpověď, že se Země dusí. Je třeba ji očistit od negativní energie. Silná negativní energie měla stejný nápad a spustila to co se děje teď, ke svému prospěchu. Je to špatně a nikdo si nemůže hrát na ´Boha´. Svou úlohu znám už delší dobu, reagovala jsem na jeden příspěvek níže. Toto překonáme jen tím, že budeme jednotní. Systém zla se hroutí – viděla jsem oheň mezi nimi.… Číst vice »

iva

Zdravím moc všechny, i když jsem v tomto spíše samotář, podělím se o své vjemy nebo instrukce.
Také jsem měla hodně modré, to byla
Síla, Víra ,Ochrana.
Čištění a přeměna destruktivních energií a substancí je potřeba, aby posun probíhal, co nejjemnějším způsobem. K tomu mám/máme k dispozici Fialový plamen.
A potom ještě důležitá věc na kterou je potřeba v tuto chvíli dávat pozor je duchovní pýcha.
Ahoj

Irena

Včera jsem se nemohla dočkat té 19. hodiny a tak jsem začala meditovat už ve 3/4 na sedm. Zavedlo mě to do přírody, napřed té učesané lidskou rukou a postupně přišla změna až na přírodu divokou, která umí omýt a léčit. Napadlo mě, že čakry by mohly být otevřené směrem nahoru, pouze základní dolů.
Pak jsem se vznášela mezi modrým nebem a sluncem ozářenou zemí . Těším se na další práci.

Formis

Ahoj,
především díky za to, že se takové věci dějí. Budu se držet toho, co vzešlo z napojení se, tedy:

Neříkat příliš.
Spočinout ve svém Bytí.

Ať se Vám daří
Formis

Marek

Ahojte, – Tak to bolo naozaj pekne. Pred meditaciou sme mali doma este rodinnu meditaciu a 15-20minut pred 19tou som v stave uz bez myslienok zrazu uvidel zenu v modrej sukni a ked som sa pozrel nahor, tak som pocul hlas s pismenami RAMANA. O meditacii planovanej som vedel ze idem z jednej do druhej, ale takymto pozdravom som zostal naozaj prekvapeny. Bolo to necakane. – Hned na zaciatku nasej meditacie som po poziadani o ocistenie uvidel pred celom maly duhovy vir/spirala tociaca sa, krasne duchove farby, nikdy predtym som nevidel taketo zatial. Vau. – Oproti rodinnej meditacii predtym kde sa mi tocilo ako pozorovatelovi rozne problemy a drzali… Číst vice »

L.

Také jsem měla dlouhou modrou sukni(:

Monika

Ahojte, srdečne zdravím všetkých tvorcov a ďakujem za hodnotnú príležitost. Bola to síla. Začínam. Napájam sa na zdroj Zeme a zdroj svetla, hlbokým nádychom a výdychom, zároveň energiu vydychujem cez srdečnú čakru široko vôkol. Vnímam od korunnej čakry až po 1.č., skrz telo priehľadný tunel na šírku krku. Celé telo mravenčí, je ťažké, nemôžem ním hýbať. Vnút. zrakom vidím svetielka poprepájane do siete. V každom spoji siete je zosilené svetlo. Pýtam sa: Prečo som bola narodená do tej doby? Bolo mi odpovedané: Zdvihám prapor duchovna. Som oduševnelá idealistka. Pýtam sa: Aké mám dary, ktoré môžu byť k prospechu celku? Začalo mi to prichádzať v obrazoch: Deti… Číst vice »

Lenka

Dobrý den Moniko,

Propojení energie země a vesmíru a šíření energie lásky a uvědomění pro ostatní lidi je Váš úkol, já to dělám také už několik měsíců. Propojená světýlka jsme my, co tento úkol máme. Prosím pokračujte v tom, je to důležité. Děkuji.

D*

Přišlo mi poselství, které jsem zapsala. Malovala jsem a psala, co mi na mysl přišlo, nepřemýšlela jsem o tom. Už asi pět minut před avizovaným začátkem jsem cítila, že to bude síla. Tady je můj zápis: Vítám Vás, přátelé. Jsem archanděl Michael a přišel jsem Vás chránit během Vaší práce i po ní. Zraky všech duchovních bytostí se teď na Vás upírají. Přejeme Vám dobro, lásku a radost z duchovní práce a Vašeho propojení. Jste pod naší ochranou, tak tvořte Nový svět a radujte se. I love you. / Tato věta a melodie z jedné písničky od Atomic Kittens mi stále hrála v hlavě. Napsala jsem toho víc, pokud to někoho bude… Číst vice »

VašekV

Jestli mohu, tak mne by to zajímalo. S odstupem času jsem zjistil, že jak každý film, tak každá kniha (dopis, sdělení….) má svého ducha. Když člověk vytrhne z celku ( z kontextu) část informace, dojde např. k potlačení ducha knihy a „pouze“ konkrétní uvedená informace může poškodit celkový „záměr“, tedy onoho „ducha“ a částečná informace může v určitých případech (to ale není náš společný „případ“) vyznít otočená o 180°. To samé se stává vytržením celé situace z časového kontextu nebo přehozením sledu událostí. Sice si myslím, že by to mohlo zajímat všechny, ale jinak mám va54va@seznam.cz a přeji krásný den. PS: Sám jsem sice byl zaneprázdněn jinou „pomocí“ (viz vysvětlení… Číst vice »

Lamija

Ano, já si to také velmi ráda poslechnu. Všechna sdílení zde mě velmi potěšila a společně vytváří velmi zajímavou mozaiku. Každý dílek je důležitý. Děkuji všem.

BARA

Ahoj všem, ja měla chvilkovy pocit napojení . Pak jsem cítila velký jakoby proud bílé energie, který mi sel do temena hlavy. V tu chvíli mě napadlo, že sháníme informace všude okolo, ale pritom si je můžeme jednodusse stáhnout „zeshora“ (ne ze bych to já umela 😬). Pak se jakoby začala zvedat hladina a pak vyprskla jak gejzír a dolů se začaly snášet malý bílý kapky/vlocky. Měl to být opak chemtrailum. Kdy můžeme lecit/cistit/pomáhat to, co se sype na nás. Toť muj tok myšlenek, nebo jak to nazvat…

Jiří

Milá Ramano, milé spřízněné duše, velmi děkuji za pozváni a zprostředkování setkání. Rád se také podělím o můj vhled z dnešního setkání. Napojení pár minut před 19:00, setkávání v kruhu, vnímání přítomnosti světelných bytostí. V dáli jsem viděl palác, barvy do fialové, vybavilo se mně logo Walt Disney – nic příjemného. Poté obraz plochy PC a výstup z něho anebo naopak do něho – obrácení realit. Zvláštní pocit, nedokáži vysvětlit. Poté silné vytažení, oddělování se od této zemské reality, vytažení “nahoru.” Uvědomění si své součásti obrovského celku, který jako houba vtahuje dění na planetě zemi. Následně vidím hlavu rytíře v přilbě (možná takto vnímám sebe), dále podobně viděno… Číst vice »

Hani

Dakujem za moznost sa s vami vsetkymi spojit. Citila som velku vdacnost, ze mozem byt sucastou. Mala som pocit akoby som vstupila do kruhu a stala sa jeho sucastou. – Na zaciatku som mala potrebu, poprosit ochrancov o podporu a pomoc v nasej aktivite. – potom nasledovalo akoby zvolavanie vsetkych bytosti s dobrym srdcom – po nejakom case som citila tmu a prazdno a mala som silny pocit, ze je potrebne napojit sa na svoje srdce a vdaka tomu prekonat nastrahy – pocit akoby rozdelovania ludi. Ked som sa vedome snazila o spajanie, neslo to lahko, akoby to bolo neprirodzene – vojna roznych energii – mam v sebe klud – moja… Číst vice »

Lamija

Milí přátelé, děkuji Vám všem za prožitek, který jsem mohla pocítit jen díky společnému propojení. Již před 19 hodinou jsem cítila silné energetické vlny v mojí srdeční čakře a také přes korunní. V srdci jsem měla nejdříve velkou tíhu, možná byla moje, možná nás všech společně. Asi po 20 minutách ale moje srdce zalilo nádherné teplo, které se postupně rozlévalo do celého těla (podobně jako popisuje Kateřina). V tomto okamžiku jsem cítila silně naše společné propojení i pomoc a podporu světelných bytostí. Celý tento zážitek mě inspiroval i k pravidelné individuální duchovní meditační práci, jak píše Radovan, která mi dříve moc nešla, ale teď vnitřně cítím, že cesta… Číst vice »

Eva

Ahojte, Počas ladenia som cítila, že som v silnom prúde. Bola som v ňom spolu s celým rodom, boli sme pevne spojení, akoby som plávala aj za nich. Vybavila sa mi scéna z filmu Avatar, keď celý kmeň spoločne sa „hýbal“ vedľa ich posvätného stromu a viedla ich vedma s cieľom prevteliť hlavneho hrdinu – Avatara. Ešte som mala 2 obrazy: 1. Delenie – akoby sa rozopínal zips – delenie spoločnosti / ľudí ? – neviem presne 2. Náš silný prúd sa delil na menšie potoky. Potoky smerovali k vodopádu. Akoby nás čakal nejaký otras, čo nám vyrazí dych. Ale preberieme sa a ideme ďalej. Stále mi tam… Číst vice »

Monika

„Vyrazí nám dych“ – spuštění 5G? Jen nápad… :-)

Klára K.

Děkuji za společenství s vámi i s Vámi Ramano. Zprávy během meditace: Co se nyní děje? Ucítila jsem nepříjemnou, temnou, stahující energii. Objevil se obrovský, velmi bohatý, ale chladný palác, kdesi snad na západě. V něm vládne bytost, která jen pohne prstem a vše se děje, jak potřebuje, má spousty nohsledů a pomocníků. Neviděla jsem ho, jen jsem cítila jeho neosobní, mrazivou energii. Je tam energie strachu. Po chvíli přichází světlo a teplo. Myšlenka na Artuše a rytíře kulatého stolu. Na putujícího Parsifala jako podobenství člověka na cestě ke světlu. Cesta do temnoty. Cesta do světla. Chápu to jako zlomové období, ve kterém se nacházíme, je to ale… Číst vice »

Karel

Prožívám společné slaďování. Myslím na všechny dobré duše, které jsem v životě potkal (a nemusí to být jen v této vypjaté době) a vnímám je jako podnět pro setkávání ke sdílení ve světě nekonečných možností k prospěchu všech a všeho živého vůbec.
Je velmi posilující být si vědom, že právě v této stejné chvíli se zabývá podobnými otázkami množství dalších bytostí, které jsou s námi na společné cestě.

Lenka

Děkuji všem za tento zážitek:) Přeju příjemný večer.

Kateřina

Tak to byla síla! Děkuji všem za zážitek! Nejdříve jsem vnímala brnění v celém těle, po nejvíce v chodidlech a dlaních. Pak mě mé tělo “instruovalo”, ať si podložím hlavu polštářem tak, aby mi trochu visela, v tu chvíli nastal neuvěřitelný nápor na mou korunní čakru, kdy se mi do ní vlívaly obrovské vlny energie. Celá hlava mi tepala a otáčela se rytmicky z jedné strany na druhou, nešlo to zastavit. Obrovské vlny energií, které mi procházely celým tělem tam a sem, jsem vnímala po celou dobu meditace. Zhruba v polovině meditace mi na srdci vykvetl zlatý lotosový květ, který světélkoval a zářil, a jehož záře se neustále více a více… Číst vice »

Lenka

Dobrý den,

Je možné sek Vám ještě připojit?
Děkuji

Lenka

Děkuji, bohužel žádný email mi zatím nepřišel.

Dája

Dobrý den. Ráda bych se s Vámi podělila o mé zážitky. Nejprve jsem cítlila velký zmatek, neklid a nešťastné lidi. Pak jsem na obloze viděla modré bytosti. Neustále jsem však cítila negativní energii. Najednou se objevilo světlo – slunce, krásně zářící a měnící se ve fialkové a zelenkavé barvě. Nakonec slunce zůstalo zářit krásnou světlou teplou barvou. Cítila jsem velký klid, mír a úlevu. Bylo to nádherné. Krásne dny všem. Dája 😊🍀

Ivo Benda

Co se začalo v roce 2020 díti, kdy skončila přechodná etapa na planetě Zemi Toto je POSLEDNÍ SOUD, čili TŘÍDĚNÍ DUŠÍ, oddělování čistého ZRNA od zlého PLEVELE, což už nebude tolerováno, aby dál zde žili pospolu a jak v podobenství Ježíš praví: Plevel nemůže být vytrhán coby výhonek mladý a ještě nezralý, protože by to vytrhalo i zrno.. musí se počkat, až bude zrno dostatečně silné a dospělé, aby vytrhání plevele jej nepoškodilo.. pak bude plevel sesbírán a naházen na hromadu a spálen a dobré zrno bude Otcem svezeno do jeho stodol … proto je nejen ten Covid vlastně metlou na hmoťáky a na zlouny, které nejen to odstraní.. vytrhává… Číst vice »

Jára

Vážený pane Ivo Aštare Bendo, to samé jste do tohoto fóra už jednou postnul: https://carokrasna-duse.cz/archiv/11981#comment-434 To máte jen jeden jediný předpřipravený přispěvek, kterým tapetujete všechna fóra bez ohledu na obsah?

Já jsem myslel, že Vás vaši vesmírní přátelé už evakuovali v roce 2012 kdy pro Vás stavěli evakuační tunely a ono napotvoru nic.

S obsahem by se dalo i souhlasit, ovšem to je volná interpretace Knihy zjevení.

Radovan

Zdravím Vás paní Ramano, děkuji za pozvání do pracovní skupiny, které rád přijímám. Jen pár dnů před tím manželka četla v Thovtovi, že jsou potřebná taková duchovní setkání. V neděli v 19.00 tedy budu na pozici sedícího či ležícího střelce s očekáváním co se bude dít. Osobně jsem se v meditacích zatím ztrácel, myslel nebo usínal, cítím ale že je čas pocvičit se v duchovní práci, proto hlásím že jsem připraven. S pozdravem Radovan – To je ten kluk co se pořád radoval.

Kateřina

Dobrý den,
velmi ráda bych se zítřku zúčastnila, protože na náhody nevěřím a “náhodou” jsem objevila Vaši webovou stránku. Žiji v zahraničí, takže časový rozdíl oproti ČR a SK je -6. Pokusím se být zítra ve 13:00 přítomna, ale již jsem přislíbila jinou aktivitu. Beru to tedy tak, že pokud se mám zítřejšího setkání zucastnit, vyjde to. Všechny moc zdravím!

Lamija

Pozdrav z ČR i Vám a máte pravdu, nic se neděje náhodou:)

Vedana

Vzájomne prepojenie duši ktoré chcú iný svet je niečo úžasne dakujem že sa môžem zúčastniť
Nedeľa teším

Irena

Děkuji, že se mohu zde přidat do společnosti vědoucích lidí. Tedy milá Ramano díky.
Těším se na duchovní práci a sdílení zkušeností.

daniel

Dobře. 28.11. v 19:00.

VašekV

Super nápad. Je třeba si ale uvědomit, že sice jdeme všichni stejnou cestou, ale vzhledem k bodu podle konkrétního duchovního vývoje jsme skoro každý na této společné cestě na jiném místě, jestli mě rozumíte? Určitě by nebylo od věci od věci, si stanovit konkrétnější cíl našeho zaměření, alespoň na začátek každého setkání, aby se umocnil záměr a síla společného vědomí. Docela se mi svého času líbilo toto prohlášení, které je v jednu chvíli cílené https://www.youtube.com/watch?v=0wKgdzThPpc O vlivu společného záměru a síle vědomí z toho plynoucí je úžasné video Dr. Greera, které se vyplatí shlédnout celé. Je tam více milníků. Konkrétní informace o vědomí je v čase 1:52:00 https://www.youtube.com/watch?v=0wKgdzThPpc… Číst vice »

jirik

KTO JE VŠADE, NIE JE NIKDE
https://www.tartaria.sk/dedicstvo-predkov/kultura-a-tradicie/728-kto-je-vsade-nie-je-nikde

video 1:30:00 cca
doporučuji shlédnout