VHLED: Proč jsem vyčerpaná a nemocná, když o sebe tolik pečuji? V čem dělám chybu?

Předkládám Vám další se série článků, ve kterých se snažím hledat odpovědi na ty nejčastější problémy našeho života z pohledu naší duše.

OTÁZKA:  Celý život o sebe pečuji. Jím zdravá jídla, vyhýbám se všemu, co mi může uškodit, cvičím. Zkrátka dělám vše, co je považováno za prospěšné pro mé zdraví. Ale přesto se necítím příliš dobře. Jsem unavená, podrážděná a cítím, že pokud něco nezměním, onemocním. Ale co víc ještě můžu dělat?

✹✹✹

Já jsem TY a ty jsi JÁ. Chápeš? Jsme jedno tělo a jedna duše. Duše volá, ale tělo ji neslyší. Proto tělo chřadne. Ono nedokáže žít, aniž by bylo vyživováno svým tvůrcem. Probuď se, než bude pozdě. Tvé tělo ztratilo spojení s duší, která ho oživuje. Jsi jako květina bez Slunce. Sice má dostatek vody i živin, ale bez Slunce chřadne až nakonec uhyne.

Co bys tedy měla dělat, abys své tělo posílila a navrátila mu sílu? Je to snadné, ale zároveň i velmi obtížné. Záleží na tvém postoji. Nemá smysl starat se o tělo, když mu neposkytneš záři své duše. Můžeš užívat sebelepší lék, ale bez světla duše se nedokážeš uzdravit.

Buď sama se sebou. Zpočátku to pro tebe bude těžké, ale pokus se o to. Začni pomalu, jako ten, kdo roky neviděl Slunce. Kdyby naráz vyšel do jeho prudké záře, oslepl by. I ty musíš zpočátku postupovat velmi zvolna. Nic neuspěchej.

Vyčleň si pro sebe krátkou část dne, během které buď jen sama se sebou – žádná hudba, četba, nebo činnost. Uvolni své tělo a prostě jen pozoruj. Může se to zdát snadné, ale uvidíš, že nicnedělání je mnohem náročnější, než jakákoli činnost. Podmínkou je, aby tvé tělo bylo naprosto uvolněné. To poznáš tak, že nebudeš dělat žádný pohyb. Tím odstraníš jednu část, kterou by se tvá mysl mohla zabývat.

Abys totiž dokázala obnovit spojení se svou duší, musíš utišit svou mysl. A právě to je ta nejtěžší věc na světě. Člověk je schopný přemístit horu či letět na Měsíc. Zkrotit svou mysl je pro něj ale často nepřekonatelný úkol.

Většina lidí celý život živoří a ani si neuvědomí, že jen přežívají, místo aby skutečně žili. Ve škole se naučí spoustu zbytečných věcí, ale na to nejdůležitější – jak skutečně a plnohodnotně žít – si musí přijít sami. Anebo taky ne. Záleží na tom, jak moc je jejich spojení s duší oslabeno a jak moc se jejich duše snaží prorazit si cestu ze své izolace.

Pokud si ale začneš uvědomovat, že je s tebou něco špatně, učinila jsi první krok na cestě k osvobození své duše.

Nyní jsi tedy zde a víš, že musíš udělat něco, co změní tvůj život. To je to nejdůležitější poznání, které jsi dosud učinila. 

Cesta k vlastní duši je lemována trním, ale i sladce vonícími květy.

Máš odvahu se po ní vydat?“

.

.

Další článek na toto téma:  VHLED: Proč někdy raději zemřeme, než abychom se změnili?
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments