• REGRESNÍ A PSYCHOSPIRITUÁLNÍ TERAPIE

Proč být jedním z davu?

Občas přemýšlím, proč se lidé snaží za každou cenu zachovat si od druhých odstup. Je jasné, že není dobré chovat se a myslet jako ostatní. Každý jsme jiný, přišli jsme sem, na toto místo a do tohoto času, abychom se naučili něčemu specifickému. A je jasné, že ani naši životní cestu nemůžeme porovnávat či upravovat podle někoho jiného.

Ale i když je skvělé a potřebné být jedinečný a dělat to, co je v souladu s naší životní cestou, přesto je potřeba stát se i jedním z davu.

Dlouho jsem byla přesvědčená, že pokud bych se snažila dělat to, co ostatní, ztratím svou jedinečnost a sejdu ze směru, kterým jsem si určila jít.

Ale není vůbec jednoduché celý život s něčím bojovat a proti něčemu se vyhraňovat. Stojí nás to spoustu úsilí a času. Neustále totiž musíme být ve střehu, abychom náhodou nedělali něco, co už dělá někdo jiný.

Ale je tohle vůbec ještě svoboda?

Co když v sobě máme nalézt i tu část, která se podobá ostatním? Není to třeba právě to, proč jsme sem přišli? Možná máme nalézt i to, co nás s ostatními spojuje.

Jsem přesvědčena o tom, že to je možné. Že si můžeme zachovat vlastní způsob myšlení a pohledu na svět, a zároveň u druhých hledat to, co s nimi máme společné.

Myslím, že pokud u druhých přestaneme hledat rozdíly a začneme si spíše všímat toho, čím jsme si podobní, uděláme ve svém životě obrovský skok. Začneme se na druhé dívat ne jako na soupeře, ale jako na spojence, od kterých se můžeme naučit lekcím, kterými nebudeme muset díky nim projít. A to znamená, že by se náš vývoj mohl díky tomu značně urychlit.

A není náhodou cílem všech bytostí pochopit, že všichni pocházíme z jednoho zdroje, do kterého se toužíme navrátit?

vote
Article Rating

.

.

Další článek na toto téma:  Nástrahy na duchovní cestě 2 - Jsme opravdu připraveni?
Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments