Proč je tak nebezpečné se zamilovat?

Když se do někoho zamilujeme, že to nepopsatelný pocit. Cítíme lásku nejen k milovanému člověku. Cítíme lásku k celému světu.

To, co nás dříve rozčilovalo, nám najednou připadá milé. Usmíváme se na osoby, které nám předtím byly protivné.

Toužíme se s milovanou bytostí co nejvíce propojit. Chceme s ní být jedno tělo a jedna duše. Naše já se rozplývá a my jsme tou nejšťastnější bytostí na celém světě.

Když nenávidíme, je to také velmi silný pocit. Jsme sami proti celému světu. Cítíme se opuštěni uprostřed temnoty. Máme strach, co s námi dál bude. Všichni jsou našimi nepřáteli a my musíme být neustále ve střehu, abychom nepřišli o to poslední, co nám ještě zbývá – o své já.

Naše mysl nad námi získala veškerou moc. To ona je tím, kdo určuje, co je pro nás dobré, a co špatné a nebezpečné.

Snaží se nás oddělovat od ostatních, protože má strach, abychom náhodou neprohlédli její skutečný záměr. Bojí se, abychom nezjistili, že jí nejde o naše blaho, ale že jedná jen a pouze ve svém vlastním zájmu.

Pokud totiž má mysl moc nad naším životem, pak existuje. Kdybychom jí však její nadvládu odepřeli, její existence by skončila. A právě toho se nejvíce bojí. Bojí se o svůj „život“.

Pokud si vzpomeneme na to, jak jsme se cítili, když jsme byli zamilovaní, je to pro naši mysl velmi nebezpečné. Mohlo by se totiž stát, že zatoužíme znovu prožít ten nádherný pocit, kdy jsme propojeni s jinou bytostí.

A pokud zatoužíme znovu prožívat tento pocit propojenosti a splynutí, je logické, že nám bude mysl klást překážky.

A protože každá bytost je malinkou částečkou samotného Boha, pak čím více bytostí přijmeme do svého srdce, tím více Boha v sobě budeme mít.

A v okamžiku, kdy v nás již nebude žádná nenávist, která by nás oddělovala od ostatních, kdy budeme bezvýhradně milovat všechny bytosti, naše já se rozpustí a my se konečně znovu staneme Bohem.

vote
Article Rating

.

.

Další článek na toto téma:  Kolik existuje světů?
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments