Proč je tak nebezpečné se zamilovat?

Když se do někoho zamilujeme, že to nepopsatelný pocit. Cítíme lásku nejen k milovanému člověku. Cítíme lásku k celému světu.

To, co nás dříve rozčilovalo, nám najednou připadá milé. Usmíváme se na osoby, které nám předtím byly protivné.

Toužíme se s milovanou bytostí co nejvíce propojit. Chceme s ní být jedno tělo a jedna duše. Naše já se rozplývá a my jsme tou nejšťastnější bytostí na celém světě.

Když nenávidíme, je to také velmi silný pocit. Jsme sami proti celému světu. Cítíme se opuštěni uprostřed temnoty. Máme strach, co s námi dál bude. Všichni jsou našimi nepřáteli a my musíme být neustále ve střehu, abychom nepřišli o to poslední, co nám ještě zbývá – o své já.

Naše mysl nad námi získala veškerou moc. To ona je tím, kdo určuje, co je pro nás dobré, a co špatné a nebezpečné.

Snaží se nás oddělovat od ostatních, protože má strach, abychom náhodou neprohlédli její skutečný záměr. Bojí se, abychom nezjistili, že jí nejde o naše blaho, ale že jedná jen a pouze ve svém vlastním zájmu.

Pokud totiž má mysl moc nad naším životem, pak existuje. Kdybychom jí však její nadvládu odepřeli, její existence by skončila. A právě toho se nejvíce bojí. Bojí se o svůj „život“.

Pokud si vzpomeneme na to, jak jsme se cítili, když jsme byli zamilovaní, je to pro naši mysl velmi nebezpečné. Mohlo by se totiž stát, že zatoužíme znovu prožít ten nádherný pocit, kdy jsme propojeni s jinou bytostí.

A pokud zatoužíme znovu prožívat tento pocit propojenosti a splynutí, je logické, že nám bude mysl klást překážky.

A protože každá bytost je malinkou částečkou samotného Boha, pak čím více bytostí přijmeme do svého srdce, tím více Boha v sobě budeme mít.

A v okamžiku, kdy v nás již nebude žádná nenávist, která by nás oddělovala od ostatních, kdy budeme bezvýhradně milovat všechny bytosti, naše já se rozpustí a my se konečně znovu staneme Bohem.

Přečteno 1 033 x

.

.

Další článek na toto téma:  Den, kdy se začneme probouzet z dlouhého snu
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jára

Ješte přidávám jeden nový překlad, který s problematikou souvisí: http://78.108.103.11/WilliamMistele/articles.cz/2014/2014_8_5.html mám problém, neumím přeložit slovo „Silkies“, možná je to nějaká subkultura. Poraďte. Varuji každého muže, že na tento typ lásky nemusí být připraven. On by se musel naučit lásce stejné, jak ho miluje ona. Jinak mu hrozí rozpad celé osobnosti a může skončit klidně i sebevraždou. Pokud jeho vnitřní stabilita nebude dostatečná už nebude schopen uvažovat o ničem jiném než o své ženě. O tragické lásce k rusalkám již bylo něco napsáno i v literárních dílech. Já to tady ukazuji jako příklad, kam vede další zvýšení lásky. 9. Miluje tě celým svým srdcem. Ale miluje všechny z celého srdce. Jak… Číst vice »

Jára

Nejdříve je třeba popsat, co to vlastně láska je? Víte, co říkal Ješua: „Milujte bližního svého, tak jako sebe sama.“ A v tom je právě ten trik. Vy musíte nejdříve spojit všechny vnitřní součásti Vaší osobnosti s pomocí lásky a teprve sekundárně se pojit s někým jiným. Potom možná budete v lásce k opačnému pohlaví chladná jako psí čumák. Ale bude to opravdová láska s duchovním přesahem. Jak se říká, když to bolí, není to láska. Pokud někdo někoho druhého „láskou“ vydírá, už to není pravá láska. Jak to říkal Ješua na svých stránkách vzniklých chanellingem, pokud se ego jedné osoby začne opírat o ego druhé osoby, vznikne toxický… Číst vice »

Lamija

Děkuji Járo za Vaše komentáře, které mě vždy obohatí a inspirují. Umět s láskou propojit všechny vnitřní součásti naší osobnosti, pak by si člověk ušetřil mnohá trápení a bolest, poraďte ale jak to udělat? A pokud se to podaří, pak už asi zaniká i potřeba někoho druhého vůbec hledat.

Jára

Teď nemluvím ze své zkušenosti, ale v knize Kultivace mužské sexuální síly je psáno, že by i ti, co jsou duchovně na výši, neměli ignorovat přivedení další generace na svět. Takže vy pak vstupujete do takového svazku aby jste mohla s někým přivést na svět a vychovat děti společně. Určitě to nebude láska typu, že jeden lpí a vydírá toho druhého a vydává to za lásku. Vemte si příklad z rusalek, ony nikoho nemilují, ony jsou láska. Ony milují celý svět. A duch rusalky se může vtělit do lidského těla a pak mají problémy ve vztazích. Musí se chovat jako profesionální herečky aby vůbec byl vztah možný. Každá žena… Číst vice »

Lamija

Děkuji Vám, Járo, na Vaši odpověď jsem se těšila a opět mě nezklamala. To, co jste napsal o rusalkách je krásné a vystihuje to hodně. Převažující živel vody a extrémní citlivost až přecitlivělost, téměř nehodící se do reality tohoto světa.

Jára

Pokud Vás to zajímá, tak se podívejte na tento můj překlad: http://78.108.103.11/WilliamMistele/articles.cz/2011/2011_07_14.htm Ten popisuje jak se taková žena-rusalka cítí v lidské společnosti. Když tak ještě mohu něco dalšího přeložit. Je to rozdíl když má rusalka lidské tělo a na druhé straně vy si představíte, že jste vodní víla a tančíte po vodní hladině a tím rusalky k sobě přivoláte v jejich prostředí. Živel vody se v lidské duši manifestuje jako cit. A pokud se pokusíte vnitřně spojit s Bohem skrze živel vody, dostanete totální lásku. Cituji: 5. Ženy rusalky, pokud je jim to dovoleno dovoleno, považují každého, s kým se setkávají jako nejlepšího a celoživotního přítele. Ve skutečnosti nejjednodušší způsob, jak zjistit,… Číst vice »

Lamija

Moc Vám děkuji, za oba komentáře. Je mi to svým způsobem blízké, mám velmi ráda živel vody, miluji moře, jezera, všechny vodní toky a obyčejná sprcha je pro mě úplná psychoterapie, čímž nechci říct, že jsem rusalka(: Navíc se zabývám astrologií a i zde je vidět, že hojně obsazený vodní živel v horoskopu souvisí s hlubokým citovým prožíváním a především empatií. Nevím, jestli to my, jako lidské bytosti, máme mít stejné, co se týká prožívání lásky, jako třeba rusalky nebo víly, ale asi bychom se od nich měli něco naučit, neboť máme opravdu sklony se k druhému připoutávat a způsobovat si tak bolest. A proč to vlastně děláme? Proč… Číst vice »

Last edited 2 let před by Lamija
Jára

Pokud myslíte linky na mém soukromém serveru, tak ty jdou prokliknout bez problémů. Zkoušel jsem to přes VPN zaměstnavatele z Firefoxu. Jde to prokliknout úplně v pohodě: http://78.108.103.11/WilliamMistele/articles.cz/2011/mermaidassassin.htm A nebo dejte copy&paste přímo do prohlížeče. Musíte mít chybu někde. Pokud mám chybu na serveru tak si to opravím. Musíte kliknout na číst více. Psal jsem, že každá žena je z části rusalkou. Lidé mají 4 živlovou podstatu a právě živel země se podílí na trvalejším vztahu dvou lidí a v negativní polaritě živlu země způsobuje ulpění. Zkusil bych se podívat, kdybych viděl Vaši fotku. Společnost lidi už od dětství indoktrinuje a převálcuje a pak netušíte o Vaší duchovní podstatě. Zkuste… Číst vice »

Last edited 2 let před by Jara
Jára

Pokud by jste skutečně měla duchovní podstatu rusalky, tak rusalky nikdy do tohoto světa nevstupují samy. Je to zvláštní, ale vždy tak dělají po 3. Takže v takovém případě by jste měla 2 nejlepší kamarádky, se kterými Vás pojí hluboké přátelstmí více než s jinými lidmi. Výjimka může potvrzovat pravidlo…..

Anonymní

Děkuji, že jsi ❤️