Je čas se probudit!

Dlouho jsme spali, ukolébáni pohodlným životem. Neměli jsme potřebu cokoli měnit. Naše bytost však byla připravena se změnit – stát se dokonalejší, moudřejší, chápavější. Čekala jen na vhodný čas.

A ten právě nastal.

V této době naplněné strachem o život, svobodu těla i ducha, o naši vlastní identitu, se naše nová bytost začíná probouzet. Děje se po pozvolna a takovým tempem, na které je každý z nás připraven. Často to bývá doprovázeno bolestí těla, kterou můžeme mylně považovat za onemocnění. Ale co je to za nemoc, která nás vede ke svobodě?

To my sami jsme si zvolili tento svět, a právě tuto dobu. Věděli jsme, čím budeme muset projít a jsme na to připraveni.

To vědí ale i ti, kteří nechtějí, abychom se vyvinuli v dokonalejší bytosti.

A tak se snaží nám v tom zabránit. A dělají to různými způsoby. Doufají, že nás přesvědčí o nebezpečí, před kterým nám mohou ochránit jen oni. A část lidí jim uvěří a dobrovolně se tak vzdají možnosti jít dál.

Ti, kteří zůstanou na cestě, kterou si určili, se setkají s další fází – jsou pro hrozbou trestu nuceni k tomu, aby ze své cesty sešli. I v tomto případě se některé podaří zastrašit.

Ale síla těch zbývajících, kteří odolali všem nástrahám a překonali svůj strach, se díky jejich odvaze a odhodlání začne zvětšovat a stane se nepřekonatelnou.

Právě se nacházíme v době, kdy je třeba zvažovat každý další krok. Velmi snadno se můžeme stát otroky, nebo vytvořit mnohem dokonalejší svět.

Přemýšlejte proto o každém svém činu!  

Více o tom, jakým směrem bychom se mohli dále ubírat, si můžete přečíst v článku PŘEMĚNA NAŠEHO TĚLA JAKO SOUČÁST EVOLUCE?

.

.

Další článek na toto téma:  Nástrahy na duchovní cestě 1 - Máte dost odvahy?
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments