Příběhy z regresní terapie: Pochopení malého chlapce

Je nesmírně obohacující sledovat, jaké rozmanité příčiny mohou mít naše dnešní problémy. Kdybychom chtěli podobné příběhy vymyslet, nikdy by nebyly tak dokonale provázané a nedávaly by nám takový smysl a poučení.

Ráda bych se s vámi podělila o  jeden z vyslechnutých příběhů z regresní terapie. Muž, který si ho vybavil z dávné paměti svých existencí chtěl vědět, odkud pocházejí jeho problémy s pravou polovinou obličeje.

✽✽✽

Je rok 1520. Jsem malý, asi roční chlapec. Mám světlé vlásky a modré oči. Lezu po čtyřech po udusané hlíně na prostranství, které se nachází uprostřed do kruhu rozmístěných chatrčí.

Náhle z dálky uslyším neznámý hluk, který se přibližuje. Všude je plno řevu, křiku a pláče. Nerozumím tomu, co se děje. Do naší vesnice vtrhla horda cizích jezdců na koni.

Otočím hlavu a vidím, jak se ke mně blíží jeden z jezdců na mohutném, tmavě hnědém koni. Vzhlédnu k němu a na krátký okamžik, si pohlédneme do očí. Má je tmavé a divoké.  Jeho obočí je husté a rozčepýřené, obličej mu rámují delší, husté, temně černé vlasy.

A pak nastane zvláštní okamžik.

Zdá se, jakoby to trvalo věky, i když je to jen mžik. Naše pohledy se setkají a mezi námi dojde k pochopení. Dokonce se mi zdá, že jsme na sebe oba na souhlas toho, co se v příští vteřině stane, kývli.

Projede mnou záblesk poznání.

To, co se teď stane, je jen následkem mých předchozích činů.

Před očima se mi zjeví obraz sebe jako dospělého muže, který v bitvě právě probodává toho, který se stane v příští vteřině mým vrahem.

V tom okamžiku zmizí veškerý vztek a bezmoc. Jsem klidný a smířený.

Právě dochází k vyrovnání jedné části mé karmy. Cítím obrovskou úlevu. Vím, že můj další život bude díky tomuto zážitku o trochu lehčí.

Jak si hledíme do očí, jezdec se rozpřáhne silným, zahnutým mečem a rozsekne mi pravou část obličeje.

Necítím žádnou bolest. Smrt byla rychlá a já si uvědomuji, že se shora dívám na své ležící, zohyzděné tělo. Jsem v šoku. Nechápu, co se stalo.

Po chvíli se ke mně přidává má matka a ostatní lidé z naší vesnice. Jejich bezvládná těla leží všude kolem. Když jsme všichni, pomalu začínáme stoupat vzhůru. Jsme lehcí a kolem nás se začínají zjevovat zářivé bytosti.

Po nějaké době přistoupí ke každému z nás jedna z těchto bytostí a prochází s ním jeho právě skončený život. Vracím se s její pomocí zpět a znovu procházím svou kratičkou existenci malého chlapce.

V tomto okamžiku chápu, proč musel můj život skončit tak brzy. Potřeboval jsem vyrovnat dluh, který by mne tížil a nedovolil by mi jít dál.

Nyní je vše vyčištěno a já před sebou vidím svůj budoucí život – je dlouhý a naplněný moudrostí a poznáním.

Jsem vděčný tomu, kdo mi pomohl pročistit to, co mne tak dlouho tížilo. Vím, že jednou to budu právě já, kdo této bytosti pomůže na její cestě za poznáním…

✽✽✽

Více o regresní terapii si můžete přečíst v článku KOUZLO REGRESNÍ TERAPIE

Přečteno 815 x

.

.

Další článek na toto téma:  Tanec mezi životy – abychom byli dokonalí, musíme po tom nejdříve hodně toužit
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments