Jak se stát pánem svého osudu?

Snad každý z nás se ve svém životě setkal s nenávistí, záští, bolestí, či nemocí. Život bývá někdy hodně těžký a je až s podivem, co všechno dokážeme snést…

A jistě jste někdy uvažovali nad tím, proč je život tak nespravedlivý?

Proč někdo, kdo je ke druhým laskavý, snaží se být užitečný a nehledí na svůj vlastní prospěch, prožije život plný zrady, bolesti a nedostatku, zatímco ten, který druhé jen zneužívá a pohrdá jimi, žije v blahobytu, obklopen milujícími lidmi?

Pokud bychom žili jen jediný život, pak bychom byli obětí veliké nespravedlnosti.

Ale co když je to jinak?

Co když vše, čím nyní procházíme, jsme si svými předchozími činy vytvořili my sami?

Jsem přesvědčená, že vše v našem životě je naprosto spravedlivé a není jediný okamžik, který bychom si nezasloužili prožít.

„Máme dluhy, které musí být splaceny. Jestliže svou vinu neodčiníme, neseme si ji do dalšího života, abychom ji odčinili v něm.

Vyvíjíme se splácením svých dluhů. Některé duše se vyvíjejí rychleji, než jiné. Vývoj během tělesného života neprobíhá lehce ani snadno.

Jestliže vám něco znemožní vinu odčinit, musíte se vrátit a čekat, až se ve vaší blízkosti objeví i duše toho, vůči němuž jste se provinili. Pokud se potom oba můžete vrátit do tělesné formy ve stejnou dobu, nebude vám v tom nic bránit.

Budete to vy sami, kdo si čas návratu určí. Musíte si však své viny uvědomit a rozhodnout, jakým způsobem je v tělesném životě odčiníte.

Všechny životy, které jste prožili, si ve spirituálním stavu pamatovat nebudete. Jenom ten jeden poslední, který jste právě opustili.

Jen duše na vyšší úrovni – mudrci – znají celou historii a minulé události, aby nám mohly pomáhat, učit nás, co máme dělat.

My všichni máme jednu převažující vlastnost. Tou je touha po smyslových požitcích, nenasytnost. Je však nutné vyrovnat dluhy vůči ostatním, a to máte možnost učinit v dalším životě.

Musíte se naučit svou nenasytnou smyslnost překonávat. Když to nedokážete, ponesete si tuto vlastnost – spolu s dalšími zápory – do dalšího života. Vaše břemena ztěžknou. S každým životem, jímž projdete, aniž byste odčinili své viny, bude ten další těžší a složitější.

Podaří-li se vám viny odčinit, bude další život příjemnější a snazší.

Takže si to, jaký život budete mít, sami volíte.

Za život, který máte, můžete jen a jen sami. Volíte si jej.„

Tato moudrá slova od našich duchovních průvodců zaznamenal psychiatr Brian L. Weiss v knize MNOHO ŽIVOTŮ, MNOHO MISTRŮ, která se mi kdysi stala neocenitelným průvodcem na mé cestě za poznáním jiných světů.

Většině lidí, kteří se s jinými světy nesetkali, se může zdát náš život bezvýchodný, bez sebemenší jiskřičky naděje, že bychom nad ním mohli získat alespoň nějakou kontrolu.

A přitom by stačilo jen tak málo…

Co kdybychom dokázali nahlédnout do okamžiku setby?

Pochopili bychom pak, proč sklízíme zrovna takovou úrodu?

A nenesli bychom pak tíhu svého života o něco lehčeji?

Ale co kdybychom šli ještě dále?

Co kdybychom dokázali znovu prožít své předchozí činy a pochopit, kde jsme chybovali?

Nedokázali bychom pak díky tomu, že jsme se ze svých minulých činů poučili, třeba i zvrátit následky, které jsme díky nim nechali vyklíčit?

Možná, že právě nastal čas to zjistit!

.

.

Další článek na toto téma:  VHLED: Proč se cítím tak vyčerpaná a unavená životem?  Co dělám špatně?
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments