• DOPORUČUJI:

HOVORY S DUŠÍ: Jak dosáhnout skutečného štěstí?

Co mám udělat, abych dosáhla skutečného štěstí? Naučila jsem se, jak cítit lásku k přírodě, stromu, zvířeti, druhým lidem. Ale i když se většinu dne cítím díky tomu šťastná, stále mám pocit, že mi ještě něco chybí.

***

„To, co cítíš, není skutečné štěstí. Je to sice krásný pocit, ale není tvůj. Proto tě nedokáže plně uspokojit. Ale nezoufej. Pocit, kterého jsi dosáhla zažívá jen málo lidí. Většina lidí je totiž značnou část svého života nešťastná, to znamená že jakéhokoli pocitu štěstí vůbec nedosáhne.

Štěstí, které cítíš, pochází ze zdroje, z něhož jsi vznikla. Abys to lépe pochopila, představ si, čím je pro všechny bytosti na Zemi Slunce. Slunce dává život, teplo, světlo, potravu. Každá bytost je závislá na jeho paprscích. Ale pokud by se chtěla dostat na jeho úroveň, musela by se také stát sluncem. Musela by mít uvnitř sebe světlo, které by zářilo do okolí a osvětlovalo cestu těm, které vlastní světlo nemají.

Teprve pak, až v sobě zažehneš toto vnitřní světlo, pochopíš, jaké to je být šťastný. Pochopíš, že to není o tom, přijímat štěstí, ale naopak ho vyzařovat a dělit se o něj s druhými.”

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Místo pro vaše komentáře:

Napište první komentář

avatar
  Zaslat upozornění  
Upozornit na