Myslíte si, že jste jiní než ostatní? A co když jste úplně stejní?

Proč je někdo po celý život obklopen jen samými hlupáky a podvodníky, zatímco druhý potkává jen samé milé a vstřícné lidi?  To je přece nespravedlivé!

Opravdu je jen náhoda, jaký typ lidí se v našem životě vyskytuje?

Když si začneme více všímat, můžeme se dozvědět mnoho překvapujících informací ani ne tak o druhých, jako především o sobě.

Na první pohled se může zdát, že člověk, který je obklopen neschopnými hlupáky a závistivci je chudák, který musí trpět jejich nízkostí a negativní energií, kterou vyzařují. Vlastně ho chápeme, že neustále poukazuje na jejich špatné vlastnosti, a tím ukazuje, že on takový není.

Proč ale, když je tak odlišný,  stále znovu a znovu potkává tento typ lidí? Proč nemohou být v jeho blízkosti lidé jako je on sám?

Když se na tuto věc podíváme z jiného úhlu, můžeme dojít k zajímavému pochopení, během kterého zjistíme, že vše je vlastně přesně tak, jak má být.

Pokud přijmeme názor, že svůj svět vytváříme my sami svými vlastními myšlenkami, pak pochopíme, že do svého světa přitahujeme přesně takové lidi, jakými jsme i my sami.

Je těžké to přijmout. Vždyť přece my nejsme takoví, jako ti, kteří nám tak vadí. Jsme přece lepší než oni, a právě proto vidíme jejich nedostatky!

Ale co když je vidíme právě proto, že jsme takoví i my sami?

Svět, který nás obklopuje, můžeme vnímat z mnoha úhlů. Dva lidé, kteří se ocitnou ve stejné situaci, ji můžou chápat naprosto odlišně.

Zatímco jeden ji vidí jako katastrofu, druhý v ní může vidět příležitost ke změně. Přesto, že jsou vedle sebe, vytvoří si každý svůj svět, který ten druhý nemůže vidět.

Svět není plný hloupých či naopak skvělých lidí. Každý v sobě nosíme obě tyto vlastnosti. Záleží jen na druhých, kterou naši část v nás dokáží vidět.

A záleží i na nás samých, kterou část vidíme my v druhých nebo i v sami sobě.

Schválně, zkuste  u někoho, o kom již máte vytvořený názor, najít něco, co se vám na něm líbí. Možná, že to zpočátku bude hodně těžké. Ale věřte, že když se budete hodně snažit, budete překvapeni.

.

.

Další článek na toto téma:  Den, kdy jsme byli Bohem
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments