Může být sebevražda odpovědí na touhu po setkání s vlastní duší?

Sebevražda bývá považována za velký zločin, za provinění proti životu. Ale co když je to někdy jediné možné východisko ze života, který jde úplně špatným směrem?

Obecně přijímaný názor na sebevraždu je, že ten, kdo sám ukončí svůj život je zbabělý, nemá pevnou vůli, aby své problémy vyřešil či je to slaboch, který utíká, když vše není podle jeho představ.

Zkuste si ale představit, že vy sami se nacházíte v tak těžké situaci, že z ní podle vás není cesta ven. Představte si, že utrpení, které prožíváte je tak velké, že vás zcela vyplní a vy sami se stáváte tímto utrpením. Okolní svět a bytosti v něm se stanou jen další částí vašeho zlého snu. Není nic a nikdo, kdy by vám mohl pomoci.

V této situaci vám nepomůže podpora či soucit ostatních, protože vy žijete ve vlastním světě kde je vše temné a nekonečné. Spojení s vaší duší, která má moc prozářit jakoukoli temnotu, je zcela ztraceno.

 

Přihlášení uživatelů
   

.

.

Další článek na toto téma:  VHLED: Proč se to děje právě nám?
Záložka pro permanentní odkaz.
1 Komentář
nejnovější
nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jara

Pokud došlo k sebevraždě v minulém životě, tak jediné co je třeba, je z této události odstranit emoce opakovaným procházením. Jaký je karmický dopad sebevraždy závisí vždy na plánu dané duše pro daný život. Někdy to může být bez jakékoliv odezvy a jindy bude dotyčná bytost trpět mnoho životů potom. Pokud byla sebevražda v možném plánu, tak s tím Život počítá. Každý má možnost si vyzkoušet jaké je to zakusit vlastní zmar. Vemete si, že třeba i “velký mág” František Bardon spáchal sebevraždu v komunistickém lágru. Měl zdravotní potíže a nesměl jíst špek. Poprosil své příbuzné o špek – stráž v tom neviděla nic špatného a on na následky zemřel. Na jedné… Číst vice »