Co je vlastně skutečné?

Může se zdát, že svět, který nás obklopuje, je jasně daný a každý by ho měl vnímat naprosto stejně.

A tak pro nás je někdy záhadou, proč ho druzí nevidí stejně jako my.

Jistě se Vám mnohokrát stalo, že jste se spolu s někým dalším dívali na stejnou věc a oba jste viděli něco naprosto odlišného. Přemýšleli jste někdy o tom, jak je to možné?

Nabízí se různá vysvětlení – může to být způsobeno stavem našich očí, nepozorností či představou, kterou jsme si již předem vytvořili. Kdybychom nad tím chvíli uvažovali, jistě bychom našli nespočet různých vysvětlení.

Ale co když existuje ještě jiný důvod, který jde až za hranice tohoto světa?

Když bychom chtěli skutečně více pochopit podstatu světa, ve kterém žijeme, měli bychom vzít v úvahu skutečnost, na kterou během našeho života často zapomínáme:

Existuje svět hmoty a existuje svět energie.

Svět hmoty vnímáme smysly našeho těla, a tak je jasné, že pro nás, jako bytosti s hmotným tělem, se jeví jako jediná skutečnost.

Pak je tu ale také svět jemnější, který již naše smysly nejsou schopny vnímat.

Dokud považujeme za skutečný svět pouze to, co jsme schopni postřehnout svými smysly, je vše snadné a jednoznačné. Platí jednoduchá pravidla, která jsou všem známá, a tak nás toho nemůže moc překvapit.

Život, omezený na hmotný svět, je jasný a předvídatelný. Víme, že když upadneme, bude nás to bolet a může se stát, že si poškodíme své tělo.

Máme jistotu, že naše tělo je shluk hmoty, který můžeme do určité míry opravovat, ale přesto bude postupně chátrat až do doby, než dosáhne takového stavu, že již není možno jej udržet naživu.

Svět hmoty je v podstatě velmi primitivní a nenabízí příliš možností, jak ho ovlivnit.

✹✹✹

My ale nejsme obklopeni pouze světem hmoty. Ať si to uvědomujeme, či to popíráme, stejně nás obklopuje nespočetné množství dalších, mnohem pestřejších a různorodějších světů.

Tyto „neviditelné“ světy mají mnoho různých forem, z nichž je všem společné snad pouze to, že je nejsme schopni vnímat smysly našeho těla.

Ale stačí jen nepatrná odchylka v našem vnímání a najednou je vše jiné.

Najednou jsme schopni, kromě tradičního pohledu na svět, nahlédnout i do některé další části reality.

A kolik existuje lidí s takovouto „odchylkou“, tolik existuje i různých variant reality, které je možno vnímat.

Je proto naprosto v pořádku, že nenajdeme dva jedince, kteří by vnímali stejnou věc naprosto totožně. Každý z nich ji totiž vidí skrze své různě nastavené vnímání.

✹✹✹

A tak jsou mezi námi například věštci, kteří dokáží nahlédnout do naší fyzické reality, ale vidí ji v jiném časoprostoru. Dívají se na to, co se právě někde odehrává, ale v našem lineárním světě se to možná teprve stane.

Máme nejrůznější varianty léčitelů, z nichž každý vidí za poruchou těla jinou příčinu, ale přesto každý z nich dokáže stav těla nějakým způsobem ovlivnit. Je to proto, že tělo je pouze jednou částí naší bytosti. A jestliže se nám podaří odhalit příčinu nemoci a vhodným způsobem ji pozměnit, může se díky tomu změnit i naše hmotná podstata.

Jsou lidé, kteří dokáží rozmlouvat s rostlinami, zvířaty či nejrůznějšími nehmotnými bytostmi, jako jsou andělé, nejrůznější druhy duchů, nebo duše bytostí, které mají či nemají hmotné tělo.

✹✹✹

Toto je jen krátký výčet nejrůznějších způsobů vnímání jediné reality. Pravda je, že stejně jako je ve vesmíru nekonečný počet variant reality, tak existuje i nekonečné množství možností, jak naši realitu vnímat.

Od každého, kdo má možnost nahlédnout za oponu našeho světa hmoty, se můžeme něco naučit. A kdyby se nám podařilo poskládat všechny střípky takovýchto roztroušených zkušeností, možná bychom nahlédli na skutečnou podobu našeho světa, kterou ve své celistvosti dokáže vnímat snad jenom Bůh.

Přečteno 481 x

.

.

Další článek na toto téma:  Jak poznat, že jdeme správnou cestou?
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments