V čem se liší šťastný člověk od nešťastného?

Štěstí nám nikdo nemůže darovat, ani se nedá nikde koupit. Je to tak obyčejná věc, ale přece tak vzácná.  A přitom k tomu, abychom byli šťastní, stačí udělat jen jedinou věc – věřit  sám v sebe. Věřit svému úsudku, svému pocitu, svým schopnostem.

Na první pohled to může vypadat jednoduše, ale kolik z nás to opravdu dokáže?

Schválně, kolikrát jste dnešní den uvěřili pravdě někoho druhého a kolikrát jste důvěřovali sami sobě?

To, že uvěříme tomu, co nám říká někdo jiný, není jen pohodlné, protože tak  nemusíme o věci příliš  přemýšlet.  Někdy může naše pohodlnost či nedůvěra v sebe sama dokonce i ohrožovat náš život.

Jistě jste zažili situaci, kdy jste se vy nebo váš blízký cítili nemocní a šli jste k lékaři. Pokud jste měli štěstí,  lékař vás vyšetřil, neobjevil žádné známky onemocnění a oznámil vám, že jste v pořádku.  A vy jste se po jeho zprávě skutečně začali cítit zdraví.

Pokud ale lékař našel symptomy, na základě kterých mohl určit diagnózu, již se o štěstí mluvit nedá.

Mít diagnózu znamená dostat od lékaře i předpověď, jak se bude vaše nemoc a v některých případech i celý váš další život, dále vyvíjet. Ze zkušenosti vím, že lékař vám často předpoví tu nejhorší možnou  variantu vývoje vaší nemoci. A pokud mu v tomto okamžiku uvěříte,  začne se váš další život  skutečně vyvíjet podle jeho předpovědi. A když časem zjistíte, že vše, co vám váš lékař řekl, se opravdu vyplnilo, jen vás to ještě více utvrdí v tom, že mu musíte věřit.

Čím více se utvrzujeme o pravdě toho druhého, tím  více ztrácíme víru v sebe sama – moc nad naším životem jsme předali do cizích rukou.

Jediným východiskem z této bezmocné situace je vzít si zpět svou víru v sebe sama.

V situaci, kdy nám jde o život, je však nesmírně obtížné postavit se názoru druhých a  vzít svůj život do vlastních rukou. Pro většinu lidí je tato překážka tak velká, že ji nedokáží zdolat a veškerou svou sílu a moc odevzdají druhým a nechají je za sebe rozhodovat.

Když v sobě ale objevíme vzpomínku na tuto ztracenou sílu a rozhodneme se vybojovat  ji zpět  a tento nerovný boj se sebou samým vyhrajeme,  získáme tím nepopsatelný pocit svobody a štěstí.

  A KDO JE ŠŤASTNÝ, DOKÁŽE TVOŘIT ZÁZRAKY. 

Přečteno 1 176 x

.

.

Další článek na toto téma:  Nástrahy na duchovní cestě 2 - Jsme opravdu připraveni?
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments