Nástrahy na duchovní cestě 3 – Omezení světa hmoty

Protože žijeme ve světě hmoty, budou se překážky, se kterými se budeme na duchovní cestě setkávat, ve velké míře týkat právě hmoty a jejích omezení.

Abychom se vůbec někam dostali, musíme si nejdříve uvědomit, jednu zásadní věc – svět, ve kterém právě žijeme, duchovnu zrovna moc nepřeje.

Většina bytostí, se kterými se zde potkáváme, je zahalena tak silnou a neproniknutelnou vrstvou hmoty, že veškeré vzpomínky, týkající se jejich pravé podstaty, mají ukryty tak hluboko, že nedokáží proniknout na povrch, kde by si je byli schopni alespoň částečně uvědomit.

Když se tedy vydáme na duchovní cestu, začne se nám dařit přes tuto tíhu a nánosy hmoty občas zahlédnout jemnější části bytí.

Zpočátku ale tyto vzpomínky problesknou do naší mysli většinou jen na krátký okamžik. Stačí sebemenší nepozornost a vše je velmi rychle znovu zahaleno do těžkého oparu nevědomosti.

A tyto zářivé okamžiky, kdy jsme osvíceni světlem poznání,  jsou tak silné, že máme často touhu se o své prožitky podělit s ostatními.

Velmi brzy ale pochopíme, že ne každý je na naše nadšené vyprávění připraven. Pokud totiž ti, se kterými chceme své zážitky sdílet, ještě neprošli podobnou zkušeností, zareagují často úplně jinak, než bychom čekali.

Protože jim sdělujeme něco, co oni sami neprožili, nevěří nám. Zážitek, o který se s nimi chceme podělit, boří jejich představu o světě, a to je může velmi rozrušit.

Reagují pak takovým způsobem, se kterým se většina z nás již jistě setkala – buď se nás snaží zesměšnit, přesvědčit nás, že nejsme úplně v pořádku, nebo se k nám začnou chovat agresivně.

Ale nedivte se jim – berete jim jistotu, že znají svět, ve kterém žijí. A to je velmi závažný zločin!

Články o nástrahách, se kterými se na své duchovní cestě můžeme setkat:

Nástrahy na duchovní cestě 1 – Máte dost odvahy? 

Nástrahy na duchovní cestě 2 – Jsme opravdu připraveni? 

Nástrahy na duchovní cestě 3 – Omezení světa hmoty  

Nástrahy na duchovní cestě 4 – Cesta do neznáma 

.

.

Další článek na toto téma:  Proč si nepamatujeme svou minulost?
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.
Zaslat upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments